Świętuj urodziny Hydropolis z robotami!

Świętuj urodziny Hydropolis z robotami!

Debiut nowego pracownika – humanoidalnego robota Peppera, to największa atrakcja jaką przygotowaliśmy dla Was z okazji urodzinowego weekendu (9-10 grudnia) w Hydropolis. Nasze Centrum działa od dwóch lat. W tym czasie odwiedziło nas ponad 550 tys. zwiedzających, a sam obiekt wyróżniony został prestiżowymi nagrodami i na stałe wpisał się na listę najbardziej popularnych atrakcji turystycznych Wrocławia.

Wrocławskie Hydropolis jako jedyne centrum nauki w Polsce zatrudnia tak nowoczesnego i zdolnego do interakcji z ludźmi robota. – Pepper zadebiutuje już w sobotę. Będzie pracował na wystawie i wspierał prowadzone przez nas akcje edukacyjne. Do jego obowiązków będzie należało np. witanie gości, opowiadanie o Hydropolis, przekazywanie ciekawostek nt. wody – opowiada Rafał Zagrobelny, menedżer Hydropolis.

Humanoidalny robot w nowej roli

Pepper to nowoczesna konstrukcja japońskich inżynierów. Robot jest wyposażony w zestaw kamer i głośników, ma 4-rdzeniowy mózg, czujniki zbliżeniowe i multimedialny tablet. Dzięki imitującym ludzkie gesty ruchom, jest przez rozmówców traktowany jako żywa istota. Bezproblemowo prowadzi konwersację, kręci głową, nawiązuje kontakt wzrokowy. Jego ogromnym atutem jest także przyjazna aparycja. – Hydropolis to miejsce, w którym wiedzę przekazujemy z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Poszukujemy rozwiązań wzbudzających zainteresowanie dzieci i młodzieży. Pepper w Japonii sprawdził się w bankach, lotniskach czy hotelach. W Hydropolis debiutuje w nowej roli. Chcemy maksymalnie wykorzystać jego potencjał – mówi Rafał Zagrobelny.

Symulator łazika marsjańskiego i budowa pompy z klocków lego

Cały weekend urodzinowy w Hydropolis będzie przebiegał w klimacie robotów. Na wszystkich, którzy przyjdą do nas 9 i 10 grudnia, czekają nowe, nieznane dotąd atrakcje. – Wśród nich będzie robot Wędkarz z zawieszonym cukierkiem na końcu wędki. Zadaniem dzieci będzie zabranie robotowi cukierka, zanim ten się zorientuje. Zagwarantujemy także m.in. wyścigi poduszkowców, symulator łazika marsjańskiego oraz budowę pompy wodnej z klocków lego – opowiada Aleksander Łoś z Hydropolis.
Oprócz szeregu nowych wodnych atrakcji, będzie na Was czekać ogromny urodzinowy tort, Święty Mikołaj w hydropolisowym stroju oraz dobrze znane Wam maskotki – sympatyczny Rekin i charyzmatyczna Ośmiornica, które chętnie pozują do zdjęć i częstują słodkościami.