OFICJALNA APLIKACJA HYDROPOLIS

MOBILNY PRZEWODNIK

W Google Play i App Store jest już dostępna nasza darmowa aplikacja, dzięki której zwiedzanie naszego Centrum stanie się ciekawsze i łatwiejsze.

Głównym zadaniem nowego oprogramowania jest wzbogacenie treści prezentowanych na wystawie przez kierowane do użytkownika wskazówki głosowe. Pobraną aplikację można aktywować na terenie ekspozycji na dwa sposoby: ręcznie za pomocą jednego z markerów, lub automatycznie dzięki technologii Bluetooth. Pliki głosowe zapisywane są w pamięci urządzenia, dzięki czemu można odtwarzać je w trybie offline. Dzięki zastosowaniu tzw. „beaconów” – małych nadajników sygnału radiowego, samo zbliżenie się do jednego z eksponatów uruchamia odtworzenie materiału przypisanego do danej atrakcji. W łatwy sposób będzie można również zsynchronizować odsłuchiwany dźwięk z kadrem napotkanym w jednej z salek kinowych.

Najnowsza wersja oprogramowania obsługuje pięć języków:

  • polski,
  • angielski,
  • niemiecki,
  • rosyjski,
  • ukraiński.

Ze względu na dbałość o komfort wszystkich gości, uruchomienie usługi przewodnictwa głosowego wymaga użycia słuchawek.

Najmłodszym polecamy moduł Rozszerzonej Rzeczywistości, dzięki któremu możliwe będzie poznanie trójwymiarowych wyobrażeń naszych popularnych maskotek – Ośmiornicy i Rekina. Na terenie wystawy umieszczono specjalnie oznakowane punkty, które dzięki pobranej aplikacji zamienią się w miejsca zabawnych spotkań.

Przydatną funkcjonalnością będzie z pewnością możliwość wyświetlenia pozycji zwiedzającego na mapie obiektu. Dzięki rozwiązaniu każdy bezproblemowo odnajdzie toaletę, kawiarnię lub wskazaną część ekspozycji.

Pobierz aplikację

Zwiedzanie Hydropolis z audioprzewodnikiem

Pamiętaj, by zabrać ze sobą słuchawki!

Dzięki wykorzystaniu technologii beaconów lektor opowie o pobliskich eksponatach.

Dodatkowo — w trzech miejscach centrum odkryjesz nasze maskotki — widoczne dzięki technologii Augumented Reality.

Pozwól przeprowadzić się przez najważniejsze punkty wystawy.

Posłuchaj fragmentu naszego audioprzewodnika…

0:00
0:00

Transkrypcja:

Wraki.

Szacuje się, że na dnie mórz i oceanów mogą spoczywać nawet dwa miliony wraków. Mniej więcej do miliona z nich nie dotarli jeszcze żadni badacze. Z pewnością, najbardziej znana jest historia Titanica, który podczas swojego dziewiczego rejsu natrafił na górę lodową i zatonął w nocy z 14 na 15 kwietnia 1912 roku.

…i pobierz go na swój telefon zanim rozpoczniesz zwiedzanie.