Nauka przez zabawę

Edukacja w Hydropolis

Pełnienie funkcji edukacyjnej jest priorytetem naszego centrum, dlatego oferta edukacyjna została przygotowana z myślą o wszystkich grupach zorganizowanych (powyżej 10 osób). Każda taka grupa może zamówić oprowadzanie z profesjonalnym przewodnikiem lub wziąć udział w warsztatach. Do skorzystania z tych udogodnień zachęcamy szczególnie nauczycieli, uczniów, szkoły, przedszkola.

Cennik dla grup

Wybierz opcję zwiedzania

Wizyta w Hydropolis z przewodnikiem

Każda grupa zorganizowana, przyjeżdżająca do Hydropolis autobusem, może skorzystać ze znajdującego się bezpośrednio przy obiekcie parkingu strzeżonego. Do Państwa dyspozycji oddamy również przewodnika, który oprowadzi grupę po wystawie, dostosowując przekazywane informacje do wieku uczniów. Na każdych 10 podopiecznych, jeden opiekun może skorzystać z bezpłatnego wejścia do centrum.

Koszt: 21 zł od osoby

Wizyta w Hydropolis z przewodnikiem i udział w warsztatach

Specjalnie dla grup szkolnych, przygotowaliśmy łączoną ofertę zwiedzania wystawy i interaktywnych warsztatów edukacyjnych. To rozwiązanie, dzięki któremu uczniowie odkryją związane z wodą zjawiska z pogranicza biologii, geografii, fizyki i chemii zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej. Prowadzone przez przewodników warsztaty trwają ok 45-minut — tematyka zajęć odpowiada wiekowi uczniów i realizuje obowiązujące podstawy programowe.

Koszt: 38 zł od osoby

Oferta edukacyjna

Pełna oferta PrzedszkoleKlasy 1-3Klasy 4-6Klasy 7-8Liceum Regulamin
Warsztaty Sugerowane dla: Przedszkole

Magia Wody

Uczniowie za pomocą barw podstawowych stworzą barwy pochodne, by następnie sprawdzić czy da się je rozdzielić. W drugiej części zajęć dowiedzą się, z czego składa się powietrze i czym różni się chmura od mgły. Wykorzystując odczynniki chemiczne i sprzęt laboratoryjny stworzą kolorowy deszcz!

Warsztaty Sugerowane dla: Klasy 1-3

PoEKOloruj!

Warsztaty manualne z cyklu DIY. Uczestnicy z produktów codziennego użytku stworzą własną paletkę farb, z której mogą wielokrotnie korzystać w szkole podczas zajęć plastycznych. W części teoretycznej dowiedzą się czego pierwotnie używano do tworzenia farb, skąd pozyskiwano pigmenty oraz dlaczego były one tak drogie.

Warsztaty Sugerowane dla: Klasy 4-6

Domowe "less waste"

Warsztat przygotowany w duchu zero waste. Uczniowie z naturalnych i ogólnodostępnych składników własnoręcznie przygotują środki czystości. Jednocześnie dowiedzą się, które substancje powszechnie stosowane w domu negatywnie wpływają na nasze zdrowie oraz stan środowiska naturalnego.

Warsztaty Sugerowane dla: Klasy 4-6

Wody słodkie, wody słone

Warsztat w ciekawy i kolorowy sposób wprowadza uczniów w arkana chemii. Na zajęciach będą oni mogli samodzielnie przygotować lampę lawową oraz tęczę. Zwieńczeniem warsztatu będzie zaś efektowny, ale zarazem prosty eksperyment - ,,woda gazowana’’, który będą mogli powtórzyć w domowych warunkach.

Warsztaty Sugerowane dla: Klasy 7-8

Powietrze i jego skład

Podczas warsztatów uczniowie poznają skład mieszaniny, którą oddychamy, a o której często zapominamy. Podczas doświadczeń chemicznych zbadamy stosunek poszczególnych gazów budujących powietrze i poznamy ich właściwości.

Warsztaty Sugerowane dla: Liceum

Gleboznawstwo

Żyzna gleba jest podstawowym warunkiem do rozwoju rolnictwa. Ale czym jest ta gleba? Aby się tego dowiedzieć wystarczy wziąć udział w warsztacie! Podczas niego uczniowie dowiedzą się jak zbudowana jest gleba. Zapoznają się z zagadnieniem erozji gleby i jej żyzności. Co jednak najważniejsze będą mogli zbadać przy pomocy sprzętu i odczynników laboratoryjnych jej właściwości.

Edukacja w Hydropolis

Zaplanuj zwiedzanie

Biuro obsługi klienta

71 34 09 515

Masz dodatkowe pytania? Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, co możemy zaproponować? Zadzwoń do nas.

Informujemy, że zapisy na zwiedzanie grupowe wraz z przewodnikiem, a także zapisy na warsztaty prowadzone są wyłącznie online. W celu rezerwacji zwiedzania z przewodnikiem lub warsztatów dla grupy minimum dziesięcioosobowej, bardzo prosimy o wypełnienie poniższego formularza rejestracyjnego oraz przesłanie go do nas.

Uwaga: Nie przyjmujemy zapisów telefonicznie! Jedyną drogą zapisu na zwiedzanie grupowe z przewodnikiem lub warsztaty jest uzupełnienie poniższego formularza.

Przejdź do formalności

Zarezerwuj grupowe zwiedzanie z przewodnikiem lub warsztaty dla dzieci. Kliknij w przycisk:

Rezerwacja online

 

 

Co oprócz zgłębiania wiedzy?

Inne atrakcje

Gry interaktywne

Wciągająca zabawa nie tylko dla najmłodszych. Pływanie z delfinami i eksplorowanie dna morskiego to tylko początek.

Arcadia Lounge i Molecule Cafe

Po zakupie biletu zapraszamy do naszych kawiarni na pyszną kawę i coś słodkiego oraz drobne przekąski. Arcadia Lounge znajduje się na trasie przejścia z pawilonu kasowego do Hydropolis. Molecule Cafe mieści się w środku wystawy tuż obok Strefy Wejścia.

Gift shop

Szukasz pomysłu na prezent? Wybierz jedną z książek, zabawek i gier edukacyjnych dla dzieci, upominek z Wrocławia lub gadżet Hydropolis.

Multimedialne instalacje

Jest ich ponad 70, a wśród nich - wielki model ziemi z ekranem 360 stopni o długości 65 metrów. Eksponatom towarzyszy ponad 40 artykułów naukowych.

Chcesz, żebyśmy w pierwszej kolejności poinformowali Cię o starcie zapisów na warsztaty lub wydarzenia specjalne?

Zostaw swój adres e-mail To pole jest wymagane