Nauka przez zabawę

Edukacja w Hydropolis

Pełnienie funkcji edukacyjnej jest priorytetem naszego centrum, dlatego oferta edukacyjna została przygotowana z myślą o wszystkich grupach zorganizowanych (powyżej 10 osób). Każda taka grupa może zamówić oprowadzanie z profesjonalnym przewodnikiem lub wziąć udział w warsztatach. Do skorzystania z tych udogodnień zachęcamy szczególnie nauczycieli, uczniów, szkoły, przedszkola.

Cennik dla grup

Wybierz opcję zwiedzania

Wizyta w Hydropolis z przewodnikiem

Każda grupa zorganizowana, przyjeżdżająca do Hydropolis autobusem, może skorzystać ze znajdującego się bezpośrednio przy obiekcie parkingu strzeżonego. Do Państwa dyspozycji oddamy również przewodnika, który oprowadzi grupę po wystawie, dostosowując przekazywane informacje do wieku uczniów. Na każdych 10 podopiecznych, jeden opiekun może skorzystać z bezpłatnego wejścia do centrum.

Koszt: 17 zł od osoby

Wizyta w Hydropolis z przewodnikiem i udział w warsztatach

Specjalnie dla grup szkolnych, przygotowaliśmy łączoną ofertę zwiedzania wystawy i interaktywnych warsztatów edukacyjnych. To rozwiązanie, dzięki któremu uczniowie odkryją związane z wodą zjawiska z pogranicza biologii, geografii, fizyki i chemii zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej. Prowadzone przez przewodników warsztaty trwają ok 45-minut — tematyka zajęć odpowiada wiekowi uczniów i realizuje obowiązujące podstawy programowe. Warsztaty + zwiedzanie wystawy trwa między 2 a 3 godziny.

Koszt: 27 zł od osoby

Oferta edukacyjna

Pełna oferta PrzedszkoleKlasy 1-3Klasy 4-6Klasy 7-8Liceum Regulamin
Warsztaty Sugerowane dla: Przedszkole

Magia Wody

Uczniowie za pomocą barw podstawowych stworzą barwy pochodne, by następnie sprawdzić czy da się je rozdzielić. W drugiej części zajęć dowiedzą się, z czego składa się powietrze i czym różni się chmura od mgły. Wykorzystując odczynniki chemiczne i sprzęt laboratoryjny stworzą kolorowy deszcz!

Warsztaty Sugerowane dla: Klasy 1-3

Puchnące farbki

Uczniowie dowiedzą się jak otrzymać barwniki z dostępnych w kuchni naturalnych składników. Następnie użyją ich do stworzenia niecodziennych farbek, które pozwolą na stworzenie obrazków 3D.

Warsztaty Sugerowane dla: Klasy 4-6

Harry Krakers

Z czego składa się i jak działa układ pokarmowy człowieka? Jak długie jest jelito? Uczniowie śladami Harrego Krakersa będą poznawać kolejne etapy trawienia i budowę ludzkiego ciała.

Warsztaty Sugerowane dla: Klasy 7-8

Powietrze i jego skład

Podczas warsztatów uczniowie poznają skład mieszaniny, którą oddychamy, a o której często zapominamy. Podczas doświadczeń chemicznych zbadamy stosunek poszczególnych gazów budujących powietrze i poznamy ich właściwości.

Warsztaty Sugerowane dla: Liceum

Witamina C

Czym są witaminy i do czego są nam potrzebne? Gdzie możemy znaleźć witaminę C? I czy faktycznie cytryna ma jej najwięcej? Za pomocą miareczkowania uczniowie samodzielnie zbadają zawartość kwasu askorbinowego w produktach codziennego spożycia.

Broszura edukacyjna

Pobierz, prześlij lub wydrukuj krótką informację o wszystkich warsztatach i podziel się pomysłem odwiedzenia Hydropolis z rodzicami podopiecznych lub dyrekcją.

Pobierz
Edukacja w Hydropolis

Zaplanuj zwiedzanie

Biuro obsługi klienta

71 34 09 515

Masz dodatkowe pytania? Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, co możemy zaproponować? Zadzwoń do nas.

Informujemy, że zapisy na zwiedzanie grupowe wraz z przewodnikiem, a także zapisy na warsztaty prowadzone są wyłącznie online. W celu rezerwacji zwiedzania z przewodnikiem lub warsztatów dla grupy minimum dziesięcioosobowej, bardzo prosimy o wypełnienie poniższego formularza rejestracyjnego oraz przesłanie go do nas.

Uwaga: Nie przyjmujemy zapisów telefonicznie! Jedyną drogą zapisu na zwiedzanie grupowe z przewodnikiem lub warsztaty jest uzupełnienie poniższego formularza.

Przejdź do formalności

Zarezerwuj grupowe zwiedzanie z przewodnikiem lub warsztaty dla dzieci. Napisz do nas:

[email protected]

 

 

SPOSÓB DOKONANIA REZERWACJI DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH

wysłanie wiadomości email na adres: [email protected]

W treści należy podać:

1. Dane do rezerwacji: nazwa szkoły, instytucji itp. bądź imię i nazwisko oraz nr kontaktowy, dodatkowe informacje (np. przewodnik w języku angielskim)
2. Termin rezerwacji: DD-MM-RRRR
3. Godzinę:

  • w tygodniu od 9:00 co 30 min do 16:30
  • w weekendy od 10:00 co 30 min do 18:30

4. Liczba osób w grupie: min. 10 (bilety grupowe ulgowe/grupowe normalne)

5. liczba opiekunów – dla każdej 10 osobowej grupy przypada 1 darmowy bilet dla opiekuna
* jeśli liczba osób w grupie nie stanowi wielokrotności 10, tylko np. 28 os. to grupie przysługują 2 bilety darmowe dla opiekunów. Pozostali opiekunowie muszą wykupić bilet grupowy.

6. Przewodnik:  grupy zorganizowane mogą skorzystać z przewodnika (także z j. angielskim). Chęć zwiedzania z przewodnikiem Hydropolis należy zgłosić w treści w maila.

 

UWAGI
DOSTĘPNOŚĆ TERMINÓW: można sprawdzić na stronie bilety.hydropolis.pl (nie kupować biletów, jedynie sprawdzić dostępność)

POTWIERDZENIE REZERWACJI: potwierdzeniem jest otrzymanie odpowiedzi mailowej wraz
z numerem rezerwacji

ŚREDNI CZAS ZWIEDZANIA: ok. 1,5 GODZINY

Rezerwacje przyjmujemy TYLKO drogą mailową ([email protected])

 

PŁATNOŚĆ:

  • w dniu rezerwacji w kasie biletowej Hydropolis (płatność kartą lub gotówką) płatność za faktyczną ilość osób która dotrze na wystawę.
  • przelewem do 7 dni przed planowaną wizytą – faktura pro forma.

 

Co oprócz zgłębiania wiedzy?

Inne atrakcje

Gry interaktywne

Wciągająca zabawa nie tylko dla najmłodszych. Pływanie z delfinami i eksplorowanie dna morskiego to tylko początek.

Arcadia Lounge i Molecule Cafe

Po zakupie biletu zapraszamy do naszych kawiarni na pyszną kawę i coś słodkiego oraz drobne przekąski. Arcadia Lounge znajduje się na trasie przejścia z pawilonu kasowego do Hydropolis. Molecule Cafe mieści się w środku wystawy tuż obok Strefy Wejścia.

Gift shop

Szukasz pomysłu na prezent? Wybierz jedną z książek, zabawek i gier edukacyjnych dla dzieci, upominek z Wrocławia lub gadżet Hydropolis.

Multimedialne instalacje

Jest ich ponad 70, a wśród nich - wielki model ziemi z ekranem 360 stopni o długości 60 metrów. Eksponatom towarzyszy ponad 40 artykułów naukowych.