Nauka przez zabawę

Edukacja w Hydropolis

Pełnienie funkcji edukacyjnej jest priorytetem naszego centrum, dlatego oferta edukacyjna została przygotowana z myślą o wszystkich grupach zorganizowanych (powyżej 10 osób). Każda taka grupa może zamówić oprowadzanie z profesjonalnym przewodnikiem lub wziąć udział w warsztatach. Do skorzystania z tych udogodnień zachęcamy szczególnie nauczycieli, uczniów, szkoły, przedszkola.

Cennik dla grup

Wybierz opcję zwiedzania

Wizyta w Hydropolis z przewodnikiem

Każda grupa zorganizowana, przyjeżdżająca do Hydropolis autobusem, może skorzystać ze znajdującego się bezpośrednio przy obiekcie parkingu strzeżonego. Do Państwa dyspozycji oddamy również przewodnika, który oprowadzi grupę po wystawie, dostosowując przekazywane informacje do wieku uczniów. Na każdych 10 podopiecznych, jeden opiekun może skorzystać z bezpłatnego wejścia do centrum.

Koszt: 26 zł od osoby

Wizyta w Hydropolis z przewodnikiem i udział w warsztatach

Specjalnie dla grup szkolnych, przygotowaliśmy łączoną ofertę zwiedzania wystawy i interaktywnych warsztatów edukacyjnych. To rozwiązanie, dzięki któremu uczniowie odkryją związane z wodą zjawiska z pogranicza biologii, geografii, fizyki i chemii zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej. Prowadzone przez przewodników warsztaty trwają ok 45-minut — tematyka zajęć odpowiada wiekowi uczniów i realizuje obowiązujące podstawy programowe.

Koszt: 45 zł od osoby

Oferta edukacyjna

Pełna oferta PrzedszkoleKlasy 1-3Klasy 4-6Klasy 7-8Liceum Regulamin
Warsztaty Sugerowane dla: Przedszkole

Morskie wyprawy i lądowe podboje

Podczas warsztatów dzieci przygotują mapy z masy solnej. Wykorzystując technikę plastyczno-sensoryczną przedszkolaki poznają podstawowe pojęcia geograficzne.. Warsztat uwzględnia omówienie struktury „Błękitnej planety”, umiejscowienie oceanów i kontynentów, a także zachęca do porównywania ich wielkości oraz poznawania ciekawostek geograficznych.

Warsztaty Sugerowane dla: Klasy 1-3

W krainie kolorów

podczas zajęć dzieci będą miały okazję wykonać prawdziwe eksperymenty pod okiem wykwalifikowanych edukatorów i edukatorek, na przykład tworząc tęczę w próbówce. To idealna okazja, aby dowiedzieć się, w jaki sposób powstaje „wielobarwny łuk” oraz czym jest pryzmat i jakie ma zastosowanie. Warsztat koncentruje się na poznawaniu barw, oddziaływań między cząsteczkami oraz ciekawostek związanych z optyką.

Warsztaty Sugerowane dla: Klasy 4-6

Wartość wody

Uczniowie i uczennice poznają cykl obiegu wody w przyrodzie – funkcjonujący na Ziemi od wieków, jednak w wyniku postępując zmiany klimatu coraz bardziej rozregulowany. Zbadają również fizyczne właściwości wody oraz rozszyfrują, jakie znaczenie ma ochrona zasobów na naszej planecie. Podczas warsztatu wykonają analizę znajdujących się w wodzie zanieczyszczeń, ich wpływu na ekosystem oraz poznają sposoby zapobiegania im.

Warsztaty Sugerowane dla: Klasy 7-8

Tajemnica w skamielinie ukryta

Młodzi odkrywcy zapoznają się z prehistorią – najdłuższym okresem w dziejach ludzkości. Stworzą odlewy skamieniałości oraz przeprowadzą analizę klimatu zmieniającego się na przestrzeni wieków. Warsztat ten umożliwia zrozumienie geologii oraz zachęca do dyskusji o okresie wielkich zmian w klimacie i środowisku.

Warsztaty Sugerowane dla: Liceum

Sowie eksploratorium

uczestnicy i uczestniczki będą mieć niepowtarzalną okazję, aby wziąć pod lupę dietę sów, przeanalizować pozostałości pokarmowe tych ptaków oraz zapoznać się z anatomią kręgowców. Warsztat ma na celu ukazanie powiazań pomiędzy różnorodnością zwierząt a ekologią.

Edukacja w Hydropolis

Zaplanuj zwiedzanie

Biuro obsługi klienta

71 34 09 515

Masz dodatkowe pytania? Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, co możemy zaproponować? Zadzwoń do nas.

Informujemy, że zapisy na zwiedzanie grupowe wraz z przewodnikiem, a także zapisy na warsztaty prowadzone są wyłącznie online. W celu rezerwacji zwiedzania z przewodnikiem lub warsztatów dla grupy minimum dziesięcioosobowej, bardzo prosimy o wypełnienie poniższego formularza rejestracyjnego oraz przesłanie go do nas.

Uwaga: Nie przyjmujemy zapisów telefonicznie! Jedyną drogą zapisu na zwiedzanie grupowe z przewodnikiem lub warsztaty jest uzupełnienie poniższego formularza.

Lunch w Woda Café

Menu dla Państwa przygotował MasterChef Mateusz Zielonka. To on stoi za autorskim pomysłem stworzenia wyjątkowej karty dla wyjątkowych gości i gościń Hydropolis. Wierzymy, że pomysły wrocławskiego szefa kuchni przypadną Państwu do gustu.

Zobacz ofertę
Przejdź do formalności

Zarezerwuj grupowe zwiedzanie z przewodnikiem lub warsztaty dla dzieci. Kliknij w przycisk:

Rezerwacja online

 

 

Co oprócz zgłębiania wiedzy?

Inne atrakcje

Gry interaktywne

Wciągająca zabawa nie tylko dla najmłodszych. Pływanie z delfinami i eksplorowanie dna morskiego to tylko początek.

Bistro i Kawiarnia

Po zakupie biletu zapraszamy do naszego bistro lub kawiarni na pyszną kawę lub słodkie i wytrawne przekąski. Bistro znajduje się na trasie przejścia z pawilonu kasowego na wystawę. Kawiarnia mieści się w środku, tuż obok Strefy Wejścia.

Gift shop

Szukasz pomysłu na prezent? Wybierz jedną z książek, zabawek i gier edukacyjnych dla dzieci, upominek z Wrocławia lub gadżet Hydropolis.

Multimedialne instalacje

Jest ich ponad 70, a wśród nich - wielki model ziemi z ekranem 360 stopni o długości 65 metrów. Eksponatom towarzyszy ponad 40 artykułów naukowych.

Chcesz, żebyśmy w pierwszej kolejności poinformowali Cię o starcie zapisów na warsztaty lub wydarzenia specjalne?

Zostaw swój adres e-mail To pole jest wymagane