Nauka przez zabawę

Edukacja w Hydropolis

Pełnienie funkcji edukacyjnej jest priorytetem naszego centrum, dlatego oferta edukacyjna została przygotowana z myślą o wszystkich grupach zorganizowanych (powyżej 10 osób). Każda taka grupa może zamówić oprowadzanie z profesjonalnym przewodnikiem lub wziąć udział w warsztatach. Do skorzystania z tych udogodnień zachęcamy szczególnie nauczycieli, uczniów, szkoły, przedszkola.

Cennik dla grup

Wybierz opcję zwiedzania

Wizyta w Hydropolis z przewodnikiem

Każda grupa zorganizowana, przyjeżdżająca do Hydropolis autobusem, może skorzystać ze znajdującego się bezpośrednio przy obiekcie parkingu strzeżonego. Do Państwa dyspozycji oddamy również przewodnika, który oprowadzi grupę po wystawie, dostosowując przekazywane informacje do wieku uczniów. Na każdych 10 podopiecznych, jeden opiekun może skorzystać z bezpłatnego wejścia do centrum.

Koszt: 26 zł od osoby

Wizyta w Hydropolis z przewodnikiem i udział w warsztatach

Specjalnie dla grup szkolnych, przygotowaliśmy łączoną ofertę zwiedzania wystawy i interaktywnych warsztatów edukacyjnych. To rozwiązanie, dzięki któremu uczniowie odkryją związane z wodą zjawiska z pogranicza biologii, geografii, fizyki i chemii zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej. Prowadzone przez przewodników warsztaty trwają ok 45-minut — tematyka zajęć odpowiada wiekowi uczniów i realizuje obowiązujące podstawy programowe.

Koszt: 45 zł od osoby

Oferta edukacyjna

Pełna oferta PrzedszkoleKlasy 1-3Klasy 4-6Klasy 7-8Liceum Regulamin
Warsztaty Sugerowane dla: Przedszkole

Kosmiczna energia

Warsztaty w ciekawy sposób wprowadzają w tematykę kosmosu. Dzieci dowiedzą, czym są planety, jakie miejsce w naszym Układzie Słonecznym zajmuje Ziemia oraz jak woda znalazła się na naszej planecie. Uczestnicy i uczestniczki warsztatu własnoręcznie wykonają barwną Drogę Mleczną. Poznają także geologiczną budowę Ziemi, a na końcu wywołają erupcję przygotowanego wcześniej wulkanu.

Warsztaty Sugerowane dla: Klasy 1-3

Pigmenty portrecistów

Warsztaty manualne Do It Yourself (DIY), na których uczestnicy i uczestniczki stworzą własny komplet pasteli z produktów powszechnie dostępnych. Podczas zajęć dzieci dowiedzą się, dlaczego pastelami malujemy, a nie rysujemy. Zapoznają się także z historią ich powstawania oraz rodzajami. Przygotowane pastele w połączeniu z wodą pozwolą na stworzenie wyjątkowych dzieł malarskich.

Warsztaty Sugerowane dla: Klasy 4-6

O planecie skalistej

Podczas zajęć uczniowie i uczennice będą obserwować proces krystalizacji i stworzą swój własny kryształ. Zbadają okazy różnych skał i minerałów. Dowiedzą się, jak odróżniać od siebie poszczególne typy skał oraz jak na ich cechy oraz genezę wpływa woda i inne czynniki środowiskowe. Nauczą się również odczytywać podstawowe cechy minerałów.

Warsztaty Sugerowane dla: Klasy 7-8

Cykl hydrologiczny

Warsztaty w prosty, a zarazem interesujący sposób zobrazują uczniom i uczennicom obieg wody w przyrodzie. Zapoznają się z jego poszczególnymi etapami - od parowania przez powstanie chmur, aż po opad deszczu. Podczas zajęć zbadają także glebę i sprawdzą, w jaki sposób człowiek przyczynia się do jej degradacji.

Warsztaty Sugerowane dla: Liceum

reAKCJA chemiczna

Zajęcia przybliżają zagadnienia z zakresu chemii. Uczniowie i uczennice zapoznają się podczas nich z takimi określeniami jak roztwory wodne, reakcje redoks, redukcja czy utlenianie. Spróbują na podstawie przeprowadzanych reakcji określić, jakie związki są reduktorem, a jakie utleniaczem. Podczas warsztatów nie zabraknie efektownych doświadczeń, które z pewnością zafascynują wszystkich tą nauką.

Edukacja w Hydropolis

Zaplanuj zwiedzanie

Biuro obsługi klienta

71 34 09 515

Masz dodatkowe pytania? Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, co możemy zaproponować? Zadzwoń do nas.

Informujemy, że zapisy na zwiedzanie grupowe wraz z przewodnikiem, a także zapisy na warsztaty prowadzone są wyłącznie online. W celu rezerwacji zwiedzania z przewodnikiem lub warsztatów dla grupy minimum dziesięcioosobowej, bardzo prosimy o wypełnienie poniższego formularza rejestracyjnego oraz przesłanie go do nas.

Uwaga: Nie przyjmujemy zapisów telefonicznie! Jedyną drogą zapisu na zwiedzanie grupowe z przewodnikiem lub warsztaty jest uzupełnienie poniższego formularza.

Przejdź do formalności

Zarezerwuj grupowe zwiedzanie z przewodnikiem lub warsztaty dla dzieci. Kliknij w przycisk:

Rezerwacja online

 

 

Co oprócz zgłębiania wiedzy?

Inne atrakcje

Gry interaktywne

Wciągająca zabawa nie tylko dla najmłodszych. Pływanie z delfinami i eksplorowanie dna morskiego to tylko początek.

Bistro i Kawiarnia

Po zakupie biletu zapraszamy do naszego bistro lub kawiarni na pyszną kawę lub słodkie i wytrawne przekąski. Bistro znajduje się na trasie przejścia z pawilonu kasowego na wystawę. Kawiarnia mieści się w środku, tuż obok Strefy Wejścia.

Gift shop

Szukasz pomysłu na prezent? Wybierz jedną z książek, zabawek i gier edukacyjnych dla dzieci, upominek z Wrocławia lub gadżet Hydropolis.

Multimedialne instalacje

Jest ich ponad 70, a wśród nich - wielki model ziemi z ekranem 360 stopni o długości 65 metrów. Eksponatom towarzyszy ponad 40 artykułów naukowych.

Chcesz, żebyśmy w pierwszej kolejności poinformowali Cię o starcie zapisów na warsztaty lub wydarzenia specjalne?

Zostaw swój adres e-mail To pole jest wymagane