Nasze atrakcje

7 stref tematycznych

Wystawa

7 stałych stref tematycznych, cykliczne wystawy czasowe, specjalna strefa dla dzieci oraz przestrzeń relaksu.

Odkryj miejsce, w którym multimedia, interaktywne instalacje i technologie ukazują potencjał wody tkwiący w miastach, głębinach, atmosferze, a także w ludzkim ciele!

Wystawa

7 stałych stref tematycznych, cykliczne wystawy czasowe, specjalna strefa dla dzieci oraz przestrzeń relaksu.

Odkryj miejsce, w którym multimedia, interaktywne instalacje i technologie ukazują potencjał wody tkwiący w miastach, głębinach, atmosferze, a także w ludzkim ciele!

Strefa tematyczna

Drukarka Wodna

Wystawa porwie Cię atrakcjami jeszcze zanim przekroczysz próg budynku. Przed wejściem do Hydropolis przejdziesz przez unikatową drukarkę wodną. To najdłuższa tego typu instalacja w Europie, która mierzy aż 46,5 m długości. Na ścianie wody kreowane są różnorodne wzory i napisy. Drukarka działa niczym kurtyna, rozchylając się przed zwiedzającymi. Drukarka wodna działa tylko w sezonie wiosenno-letnim.

Strefa Wejścia

Obszerne lobby łączy funkcję reprezentacyjną i komunikacyjną. Goście Hydropolis mogą tu poczekać na wejście na wystawę, skorzystać z szatni, zajrzeć do sklepu z pamiątkami lub do kameralnej kawiarni - Molecule Cafe. To też ostatni moment, by skorzystać z internetu i pobrać aplikację, która oprowadzi po wystawie.

Tylko w tej strefie

 • internet (wi-fi)
 • Wir wodny o wysokości 3,5m

Planeta Wody

Projekcja 360º na 65-metrowym ekranie, która opowiada o powstaniu wody na Ziemi, stanowi pierwszy etap zwiedzania wystawy. 10-minutowy film zabierze Cię w najodleglejsze zakamarki kosmosu. Poprowadzi Cię magiczny głos Krystyny Czubówny. Dowiesz się w jaki sposób powstała woda, jak jest jej dużo we wszechświecie. Ponadto, na środku sali wyświetlany jest obraz kuli ziemskiej o średnicy 2 metrów z animacją pływów wodnych na naszej planecie.

Tylko w tej strefie

 • Wielki model Ziemi
 • Ekran 360 stopni

Strefa Głębiny

W tej strefie będziesz mógł z bliska obejrzeć najbardziej przerażające stworzenia głębinowe i odkryjesz niesamowite życie ukryte w ciemnościach. Ponadto, wraz ze śmiałkami batyskafu „Trieste”, przeżyjesz legendarną podróż do najgłębszego miejsca na Ziemi.

Tylko w tej strefie

 • Replika batyskafu „Trieste”
 • Modele stworzeń głębinowych

Strefa Ocean Życia

Tematem tej strefy jest ewolucja życia, które pojawiło się w wodzie ok. 3,3 miliarda lat temu. Przedstawiamy bogate ekosystemy raf koralowych, techniki kamuflażu oraz różnorodność wodnego życia – od mikroorganizmów ukrytych w kropli wody po olbrzymie ssaki morskie.

Tylko w tej strefie

 • Model rekina z ławicą tuńczyków
 • Stacja badawcza rafy koralowej

Strefa Dzieci

Specjalnie dla najmłodszych przygotowaliśmy multimedialne gry, w których m.in. będą mogli pobawić się z delfinami lub zadbać o czystość raf koralowych.

Tylko w tej strefie

 • Sala kinowa
 • Gry interaktywne

Strefa Relaksu

Na wszystkich zmęczonych ilością wrażeń czeka strefa relaksu, gdzie w bajkowej scenerii będą mogli odprężyć się na leżankach i nabrać sił na dalsze zwiedzanie. Jedna ze ścian pokryta jest “mchem” – ta swoista żywa instalacja stanowi wizualizację lasów deszczowych rzeki Amazonki.

Tylko w tej strefie

 • Ściana zielonego „mchu”
 • Vidarium

Strefa Człowiek i Woda

Średnio 60% masy ciała każdego z nas stanowi woda. To wystarczający argument, by przyjrzeć się bliżej relacji człowieka z wodą! W tej strefie poznasz jej funkcje w organizmie. W sali „Sacrum” dowiesz się również, jaką rolę pełni w kulturach i religiach.

Tylko w tej strefie

 • „Dawid” 3D Michała Anioła

Strefa Wystaw Czasowych

W strefie wystaw czasowych prezentujemy instalacje, których wspólnym mianownikiem jest różnorodna relacja człowieka z wodą. To miejsce, w którym edukacja przenika się ze sztuką.

Strefa Historia Inżynierii Wodnej

W tej strefie poznasz i samodzielnie sprawdzisz działanie wodnych wynalazków z czasów starożytnych: śruby Archimedesa, koła wodnego, zegara wodnego i turbiny Herona. Na przykładzie Egiptu i Nilu dowiesz się, jak ważna dla rozwoju każdej cywilizacji jest woda.

Tylko w tej strefie

 • Repliki starożytnych wynalazków
 • Modele największych statków
 • Multimedialna makieta Nilu

Strefa Miasto i Woda

Dowiesz się, ile średnio litrów wody dziennie na jednego mieszkańca zużywa takie miasto jak Wrocław w porównaniu do Dubaju. Zobaczysz także imponującą satelitarną mapę Wrocławia, na której prezentujemy m.in. wizualizację powodzi tysiąclecia, która w lipcu 1997 roku nawiedziła Polskę. Przedstawiamy tutaj również proces produkcji i dostarczania wody oraz odbioru i oczyszczania ścieków.

Tylko w tej strefie

 • Historyczne mapy Wrocławia
 • Multimedialna mapa Wrocławia
 • Interaktywny schemat MPWiK

Strefa Stany Wody

Woda występuje w trzech stanach skupienia – już to czyni ją substancją niezwykłą. Poznasz jej właściwości, by zrozumieć, dlaczego jest tak istotna niemal w każdym aspekcie Twojego życia. Przyjrzysz się obiegowi wody w przyrodzie i nauczysz rozróżniać rodzaje chmur, by prawidłowo prognozować pogodę.

Tylko w tej strefie

 • Symulator zamieci śnieżnej
 • Ogień z pary wodnej
Drukarka Wodna Strefa Wejścia Planeta Wody Strefa Głębiny Strefa Ocean Życia Strefa Dzieci Strefa Relaksu Strefa Człowiek i Woda Strefa Wystaw Czasowych Strefa Historia Inżynierii Wodnej Strefa Miasto i Woda Strefa Stany Wody
PHOTO OPPORTUNITY

Zobacz #Hydropolis na Instagramie

Nowości

Wystawy czasowe

"Przeciek"

6 czerwca - 31 października 2020

Co zrobić, żeby woda „nie przeciekała nam przez palce”, jak w angażujący sposób mówić o poważnych ekologicznych tematach i połączyć je z naszymi codziennymi działaniami. Jak zmiana drobnych nawyków, może wpłynąć na losy planety? Odpowiedzi na te pytania, a także dużą porcję wiedzy o ochronie wody, będzie można znaleźć na wystawie „Przeciek”, przygotowanej przez kolektyw „Mamy Projekt” we współpracy z wrocławskim MPWiK oraz Hydropolis.

Wystawa „Przeciek” w przystępny sposób przedstawia trudny temat malejących zasobów wody i zmian klimatycznych. Twórcy posługują się prostymi odniesieniami do codzienności. Dowiemy się m.in. ile wody potrzeba do wyprodukowania jednej pary popularnych jeansów, a specjalnie przygotowane grafiki i instalacje podpowiedzą, co wpływa na jakość i ilość wody – na przykład, jakie znaczenie mają dla niej lasy, a jakie detergenty używane podczas prania.

Wystawa nie daje gotowych rozwiązań. W ekspozycji autorzy zostawili sporo przestrzeni dla kreatywności zwiedzającego – na przemyślenia i propozycje ratowania stanu wód. Każdy będzie mógł pokazać, jakie ekologiczne rozwiązania stosuje na co dzień. Powstało w ten sposób interaktywne miejsce, w którym można wypracować nowe sposoby codziennych ekologicznych działań. Autorzy wystawy podpowiadają, jak postępować, by najlepiej wykorzystywać odnawialne zasoby wody.

Co oprócz zgłębiania wiedzy?

Inne atrakcje

Gry interaktywne

Wciągająca zabawa nie tylko dla najmłodszych. Pływanie z delfinami i eksplorowanie dna morskiego to tylko początek.

Arcadia Lounge i Molecule Cafe

Po zakupie biletu zapraszamy do naszych kawiarni na pyszną kawę i coś słodkiego oraz drobne przekąski. Arcadia Lounge znajduje się na trasie przejścia z pawilonu kasowego do Hydropolis. Molecule Cafe mieści się w środku wystawy tuż obok Strefy Wejścia.

Gift shop

Szukasz pomysłu na prezent? Wybierz jedną z książek, zabawek i gier edukacyjnych dla dzieci, upominek z Wrocławia lub gadżet Hydropolis.

Multimedialne instalacje

Jest ich ponad 70, a wśród nich - wielki model ziemi z ekranem 360 stopni o długości 65 metrów. Eksponatom towarzyszy ponad 40 artykułów naukowych.