Nasze atrakcje

7 stref tematycznych

Wystawa

7 stałych stref tematycznych, cykliczne wystawy czasowe, specjalna strefa dla dzieci oraz przestrzeń relaksu.

Odkryj miejsce, w którym multimedia, interaktywne instalacje i technologie ukazują potencjał wody tkwiący w miastach, głębinach, atmosferze, a także w ludzkim ciele!

Wystawa

7 stałych stref tematycznych, cykliczne wystawy czasowe, specjalna strefa dla dzieci oraz przestrzeń relaksu.

Odkryj miejsce, w którym multimedia, interaktywne instalacje i technologie ukazują potencjał wody tkwiący w miastach, głębinach, atmosferze, a także w ludzkim ciele!

Strefa tematyczna

Drukarka Wodna

Wystawa porwie Cię atrakcjami jeszcze zanim przekroczysz próg budynku. Przed wejściem do Hydropolis przejdziesz przez unikatową drukarkę wodną. To najdłuższa tego typu instalacja w Europie, która mierzy aż 46,5 m długości. Na ścianie wody kreowane są różnorodne wzory i napisy. Drukarka działa niczym kurtyna, rozchylając się przed zwiedzającymi. Drukarka wodna działa tylko w sezonie wiosenno-letnim.

Strefa Wejścia

Obszerne lobby łączy funkcję reprezentacyjną i komunikacyjną. Goście Hydropolis mogą tu poczekać na wejście na wystawę, skorzystać z szatni, zajrzeć do sklepu z pamiątkami lub do kameralnej kawiarni - Molecule Cafe. To też ostatni moment, by skorzystać z internetu i pobrać aplikację, która oprowadzi po wystawie.

Tylko w tej strefie

 • internet (wi-fi)
 • Wir wodny o wysokości 3,5m

Planeta Wody

Projekcja 360º na 65-metrowym ekranie, która opowiada o powstaniu wody na Ziemi, stanowi pierwszy etap zwiedzania wystawy. 10-minutowy film zabierze Cię w najodleglejsze zakamarki kosmosu. Poprowadzi Cię magiczny głos Krystyny Czubówny. Dowiesz się w jaki sposób powstała woda, jak jest jej dużo we wszechświecie. Ponadto, na środku sali wyświetlany jest obraz kuli ziemskiej o średnicy 2 metrów z animacją pływów wodnych na naszej planecie.

Tylko w tej strefie

 • Wielki model Ziemi
 • Ekran 360 stopni

Strefa Głębiny

W tej strefie będziesz mógł z bliska obejrzeć najbardziej przerażające stworzenia głębinowe i odkryjesz niesamowite życie ukryte w ciemnościach. Ponadto, wraz ze śmiałkami batyskafu „Trieste”, przeżyjesz legendarną podróż do najgłębszego miejsca na Ziemi.

Tylko w tej strefie

 • Replika batyskafu „Trieste”
 • Modele stworzeń głębinowych

Strefa Ocean Życia

Tematem tej strefy jest ewolucja życia, które pojawiło się w wodzie ok. 3,3 miliarda lat temu. Przedstawiamy bogate ekosystemy raf koralowych, techniki kamuflażu oraz różnorodność wodnego życia – od mikroorganizmów ukrytych w kropli wody po olbrzymie ssaki morskie.

Tylko w tej strefie

 • Model rekina z ławicą tuńczyków
 • Stacja badawcza rafy koralowej

Strefa Dzieci

Specjalnie dla najmłodszych przygotowaliśmy multimedialne gry, w których m.in. będą mogli pobawić się z delfinami lub zadbać o czystość raf koralowych.

Tylko w tej strefie

 • Sala kinowa
 • Gry interaktywne

Strefa Relaksu

Na wszystkich zmęczonych ilością wrażeń czeka strefa relaksu, gdzie w bajkowej scenerii będą mogli odprężyć się na leżankach i nabrać sił na dalsze zwiedzanie. Jedna ze ścian pokryta jest “mchem” – ta swoista żywa instalacja stanowi wizualizację lasów deszczowych rzeki Amazonki.

Tylko w tej strefie

 • Ściana zielonego „mchu”
 • Vidarium

Strefa Człowiek i Woda

Średnio 60% masy ciała każdego z nas stanowi woda. To wystarczający argument, by przyjrzeć się bliżej relacji człowieka z wodą! W tej strefie poznasz jej funkcje w organizmie. W sali „Sacrum” dowiesz się również, jaką rolę pełni w kulturach i religiach.

Tylko w tej strefie

 • „Dawid” 3D Michała Anioła

Strefa Wystaw Czasowych

W strefie wystaw czasowych prezentujemy instalacje, których wspólnym mianownikiem jest różnorodna relacja człowieka z wodą. To miejsce, w którym edukacja przenika się ze sztuką.

Strefa Historia Inżynierii Wodnej

W tej strefie poznasz i samodzielnie sprawdzisz działanie wodnych wynalazków z czasów starożytnych: śruby Archimedesa, koła wodnego, zegara wodnego i turbiny Herona. Na przykładzie Egiptu i Nilu dowiesz się, jak ważna dla rozwoju każdej cywilizacji jest woda.

Tylko w tej strefie

 • Repliki starożytnych wynalazków
 • Modele największych statków
 • Multimedialna makieta Nilu

Strefa Miasto i Woda

Dowiesz się, ile średnio litrów wody dziennie na jednego mieszkańca zużywa takie miasto jak Wrocław w porównaniu do Dubaju. Zobaczysz także imponującą satelitarną mapę Wrocławia, na której prezentujemy m.in. wizualizację powodzi tysiąclecia, która w lipcu 1997 roku nawiedziła Polskę. Przedstawiamy tutaj również proces produkcji i dostarczania wody oraz odbioru i oczyszczania ścieków.

Tylko w tej strefie

 • Historyczne mapy Wrocławia
 • Multimedialna mapa Wrocławia
 • Interaktywny schemat MPWiK

Strefa Stany Wody

Woda występuje w trzech stanach skupienia – już to czyni ją substancją niezwykłą. Poznasz jej właściwości, by zrozumieć, dlaczego jest tak istotna niemal w każdym aspekcie Twojego życia. Przyjrzysz się obiegowi wody w przyrodzie i nauczysz rozróżniać rodzaje chmur, by prawidłowo prognozować pogodę.

Tylko w tej strefie

 • Symulator zamieci śnieżnej
 • Ogień z pary wodnej
Drukarka Wodna Strefa Wejścia Planeta Wody Strefa Głębiny Strefa Ocean Życia Strefa Dzieci Strefa Relaksu Strefa Człowiek i Woda Strefa Wystaw Czasowych Strefa Historia Inżynierii Wodnej Strefa Miasto i Woda Strefa Stany Wody
PHOTO OPPORTUNITY

Zobacz #Hydropolis na Instagramie

Nowości

Wystawy czasowe

#PijKranówkę

1 listopada - 28 lutego

Kampania #PijKranówkę na wystawie w Hydropolis. Koncerty, największe wydarzenia sportowe i kulturalne we Wrocławiu od niemal czterech lat łączy jeden element – bezpłatna kranówka z pysznymi, owocowymi dodatkami od miejskich wodociągów. W Centrum Edukacji Ekologicznej można zobaczyć efekt pracy MPWiK i Hydropolis przy kampanii #PijKranówkę, która zachęca do picia wody z kranu.

Co oprócz zgłębiania wiedzy?

Inne atrakcje

Gry interaktywne

Wciągająca zabawa nie tylko dla najmłodszych. Pływanie z delfinami i eksplorowanie dna morskiego to tylko początek.

Bistro i Kawiarnia

Po zakupie biletu zapraszamy do naszego bistro lub kawiarni na pyszną kawę lub słodkie i wytrawne przekąski. Bistro znajduje się na trasie przejścia z pawilonu kasowego na wystawę. Kawiarnia mieści się w środku, tuż obok Strefy Wejścia.

Gift shop

Szukasz pomysłu na prezent? Wybierz jedną z książek, zabawek i gier edukacyjnych dla dzieci, upominek z Wrocławia lub gadżet Hydropolis.

Multimedialne instalacje

Jest ich ponad 70, a wśród nich - wielki model ziemi z ekranem 360 stopni o długości 65 metrów. Eksponatom towarzyszy ponad 40 artykułów naukowych.