Styczniowe warsztaty rodzinne w Hydropolis. Trwają zapisy

Zabawy z suchym lodem, tworzenie hydropolisowych lamp lawowych czy dźwiganie kostek lodu za pomocą nitki – Hydropolis zaprasza w styczniowe weekendy na specjalne rodzinne warsztaty. Na zwiedzających wystawę czeka także nowy multimedialny eksponat.

Zajęcia dedykowane rodzinom trwać będą ok. 60 minut a ich celem jest pobudzenie kreatywności uczestników. Do przeprowadzania zajęć wykorzystany zostanie sprzęt laboratoryjny. – Nowa oferta kierowana jest do całych rodzin i stanowi propozycję na czas ferii zimowych. Warsztaty w Hydropolis będą okazją do wspólnego spędzenia czasu z najbliższymi oraz do nauki poprzez zabawę – zapowiada Rafał Zagrobelny, menedżer Hydropolis.

Zabawy z suchym lodem

Tematem przewodnim warsztatów będzie zima i wszystko, co z nią związane. Zwiedzający dowiedzą się na przykład, dlaczego wrzucona do napoju kostka lodu zawsze unosi się ku górze. Ponadto, uczestnicy zajęć spróbują podnieść kostkę lodu przy użyciu zwykłej nitki. Centrum przygotowało także szereg efektownych doświadczeń z wykorzystaniem popularnego suchego lodu. Jest to dwutlenek węgla o temperaturze zbliżonej do -80 stopni Celsjusza, który nie topi się a sublimuje. Jedna z zabaw będzie polegała na tworzeniu mleczno-białych baniek mydlanych. – Po zalaniu suchego lodu cieczą, wykorzystując jednocześnie przygotowane wcześniej mydło, możemy sprawić, że powstaną mleczno-białe bańki mydlane – opowiada Aleksander Łoś. Ponadto, zagadnienia poruszane podczas styczniowych zajęć, obejmować będą podstawy nauczania w zakresie chemii i fizyki.

W jaki sposób kupić bilet?

Nowe warsztaty odbywać się będą w styczniowe weekendy (13-14 stycznia; 20-21 oraz 27-28 stycznia) o godzinie 12.00 i 14.00. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja pod adresem rezerwacje@hydropolis.pl.
W treści wiadomości należy podać nazwisko osoby dokonującej rezerwacji, numer telefonu do kontaktu, konkretny termin, w którym rodzic chce wziąć udział, wiek dziecka i liczbę zgłaszanych osób. Dopuszczalny jest zakup biletu na same warsztaty, bądź na warsztaty połączone ze zwiedzaniem wystawy. Cena biletu rodzinnego (2+2) na warsztaty połączone ze zwiedzaniem wystawy Hydropolis wynosi 93 zł a indywidualnego ulgowego na warsztaty i wystawę 25 zł (normalny 34 zł). Bilet rodzinny na same warsztaty dostępny jest w cenie 30 zł a pojedynczy – 10 zł. Zajęcia prowadzone będą w grupach maksymalnie 30-osobowych a sugerowany wiek dziecka uczestniczącego w warsztatach to min. 9 lat.

Co zrobić z wodą deszczową? Nowy eksponat w Hydropolis

Od stycznia nowy eksponat w strefie Miasto i woda wyjaśnia tę kwestię w przystępny sposób. To kolejny atrakcyjny zastrzyk wiedzy dla zwiedzających, który realizuje ekologiczną misję Centrum. Wody opadowe są cennym surowcem, który może być zagospodarowany z pożytkiem dla społeczeństwa. Jego marnowanie jest istotnym problem współczesnych miast. Multimedialna tablica proponuje rozwiązania, które niwelują straty życiodajnej substancji i sugerują, w jaki sposób każdy mieszkaniec miasta może zagospodarować wodę deszczową.

PODSTAWOWE INFORMACJE O RODZINNYCH WARSZTATACH W HYDROPOLIS:
Sugerowany wiek dzieci: od. 9 roku życia;
Dostępne terminy: 13-14.01. w godzinach 12:00 i 14:00; 20-21.01. w godzinach 12:00 i 14:00; 27-28.01. w godzinach 12:00 i 14:00;
Bilet indywidualny ze wstępem na wystawę: 34 zł;
Bilet indywidualny ulgowy ze wstępem na wystawę: 25 zł;
Bilet indywidualny (bez zwiedzania wystawy): 10 zł
Bilet rodzinny (2+2) połączony ze wstępem na wystawę: 93 zł;
Bilet rodzinny (bez zakupu biletu wstępu na wystawę): 30 zł;
E-mail do dokonania rezerwacji terminu: rezerwacje@hydropolis.pl.