Oferta edukacyjna CEE Hydropolis 23/24

Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis zaprasza do udziału w warsztatach edukacyjnych w nowym roku szkolnym 2023/ 2024. Wspólnie odkrywajmy fascynujący świat nauki!

 

Rozpoczynamy sprzedaż oraz rezerwację warsztatów edukacyjnych oraz zwiedzania grupowego na pierwszy semestr roku szkolnego 2023/ 2024. Zajęcia zostały przygotowane dla sześciu grup wiekowych. Tematy poruszane podczas warsztatów pozwolą na bezpośredni kontakt z nauką, przyrodą i podwodnym światem, czyli ze wszystkim, co odnajdziecie odwiedzając nasze Hydropolis.

 

Przedszkola

Morskie wyprawy i lądowe podboje: podczas warsztatów dzieci przygotują mapy z masy solnej. Wykorzystując technikę plastyczno-sensoryczną przedszkolaki poznają podstawowe pojęcia geograficzne.. Warsztat uwzględnia omówienie struktury „Błękitnej planety”, umiejscowienie oceanów i kontynentów, a także zachęca do porównywania ich wielkości oraz poznawania ciekawostek geograficznych.

 

klasy 1-3

W krainie kolorów: podczas zajęć dzieci będą miały okazję wykonać prawdziwe eksperymenty pod okiem wykwalifikowanych edukatorów i edukatorek, na przykład tworząc tęczę w próbówce. To idealna okazja, aby dowiedzieć się, w jaki sposób powstaje „wielobarwny łuk” oraz czym jest pryzmat i jakie ma zastosowanie. Warsztat koncentruje się na poznawaniu barw, oddziaływań między cząsteczkami oraz ciekawostek związanych z optyką.

 

klasy 4-6

Wartość wody: uczniowie i uczennice poznają cykl obiegu wody w przyrodzie – funkcjonujący na Ziemi od wieków, jednak w wyniku postępując zmiany klimatu coraz bardziej rozregulowany. Zbadają również fizyczne właściwości wody oraz rozszyfrują, jakie znaczenie ma ochrona zasobów na naszej planecie. Podczas warsztatu wykonają analizę znajdujących się w wodzie zanieczyszczeń, ich wpływu na ekosystem oraz poznają sposoby zapobiegania im.

 

klasy 7-8

Tajemnica w skamielinie ukryta: Młodzi odkrywcy zapoznają się z prehistorią – najdłuższym okresem w dziejach ludzkości. Stworzą odlewy skamieniałości oraz przeprowadzą analizę klimatu zmieniającego się na przestrzeni wieków. Warsztat ten umożliwia zrozumienie geologii oraz zachęca do dyskusji o okresie wielkich zmian w klimacie i środowisku.

 

szkoły ponadpodstawowe

Sowie eksploratorium: uczestnicy i uczestniczki będą mieć niepowtarzalną okazję, aby wziąć pod lupę dietę sów, przeanalizować pozostałości pokarmowe tych ptaków oraz zapoznać się z anatomią kręgowców. Warsztat ma na celu ukazanie powiazań pomiędzy różnorodnością zwierząt a ekologią.

 

Warsztaty przygotowane przez Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis są zgodne z podstawą programową dla takich przedmiotów jak przyroda, chemia, biologia, geografia czy fizyka.

 

Zapraszamy do zapisywania się za pomocą strony internetowej bilety.hydropolis.pl.

Więcej informacji dotyczących naszej oferty znajdziecie w zakładce DLA SZKÓŁ. Wszelkie dodatkowe pytania prosimy kierować na adres: biuro@hydropolis.pl.