Odkryj „Sekrety morza”

Możesz sprawdzić, co kryje podwodny świat, przez chwilę stać się piratem i zdobyć morski skarb albo stworzyć rzeźbę z lodowych brył… Te i wiele innych atrakcji czeka na wszystkich spragnionych wrażeń w Hydropolis. Od 3 kwietnia dostępna jest nowa wystawa czasowa „Sekrety morza”. 

Na fali wyobraźni

Morza i oceany kryją niesamowite tajemnice. Wystawa „Sekrety morza” skierowana jest przede wszystkim do dzieci, aby rozwijać ich wyobraźnię, pamięć i koncentrację za pomocą różnych zmysłów wykorzystywanych podczas zabawy.

Zobacz i poczuj morski świat

Ekspozycja składa się z siedmiu instalacji, które łączy temat fascynującego wodnego świata. Najmłodsi mogą między innymi: własnoręcznie wyłowić skarb z dna morza, poznać morską faunę dzięki pamięciowej zabawie czy odnaleźć drogę w labiryncie. Podczas zabaw dzieci usprawnią motorykę oraz funkcje poznawcze, jednocześnie rozwijając umiejętności społeczne. Dzięki możliwości skorzystania z zabawek o niespotykanej wielkości, wystawa zapewnia najmłodszym niezwykłe przeżycia. Dzieci mogą na przykład własnoręcznie ułożyć rzeźbę z lodowych brył. Czekają je również wyzwania sprawnościowe, jak przejście na czworaka przez podwodny tunel czy spacer przez sieć rybaka.

Z pasją i doświadczeniem

Autorem wystawy „Sekrety morza” w Hydropolis jest małżeństwo Paulina i Marek Ignacowie.

Paulina Ignac z zawodu jestem plastykiem i pedagogiem, a obecnie – wychowawcą w szkole państwowej. Poprzez zajęcia plastyczne kładzie szczególny nacisk na rozwój wyobraźni oraz motoryki małej. Wystawa, którą stworzyła wraz z mężem, jest owocem doświadczenia w pracy z dziećmi.

Marek Ignac był wieloletnim instruktorem Związku Harcerstwa Polskiego, gdzie wspierał kształtowanie się młodych charakterów. Organizował rajdy i gry miejskie. Jego pasją jest praca z drewnem oraz majsterkowanie, co widoczne jest na wystawie.

Ekspozycja dostępna jest dla odwiedzających od 3 kwietnia do 5 października 2019 roku w cenie biletu do Hydropolis.