Zygmunt Miłoszewski powraca do Hydropolis

Pierwsza część podwodnej trylogii dla dzieci autorstwa Zygmunta Miłoszewskiego okazała się hitem. Teraz pisarz powraca z kolejną częścią pt.: „Walcz. Hydropolis”. Autor opowie o książce w Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis we Wrocławiu podczas spotkania z czytelnikami, promującego nowy tytuł.

 

O „Hydropolis” w CEE Hydropolis

Zygmunt Miłoszewski to jeden z najbardziej lubianych pisarzy w Polsce. Laureat wielu nagród literackich, jego powieści są tłumaczone na kilkanaście języków, a także ekranizowane. Jeszcze przed rokiem kojarzony był głównie z powieściami sensacyjnymi dla dorosłych czytelników – do momentu ukazania się pierwszej części trylogii dla dzieci „Uciekaj. Hydropolis”. Książka okazała się bestsellerem. Teraz pora na kolejną część pt. „Walcz. Hydropolis”.

– Oczywiście idealnie byłoby zrobić premierowe spotkanie na dnie morza, ale biorąc pod uwagę trudności techniczne, zdecydowaliśmy się na drugą najlepszą rzecz: wrocławskie centrum wiedzy o wodzie. Zapraszam do prawdziwego Hydropolis we Wrocławiu, w którym będziemy rozmawiać o wymyślonym Hydropolis na dnie oceanu. Do zobaczenia! – zachęca Zygmunt Miłoszewski

Spotkanie z Zygmuntem Miłoszewskim już w czwartek, 16 listopada 2023 r. o godz. 18.30 w Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis przy ul. Na Grobli 17 we Wrocławiu. Poprowadzi je Jacek Antczak.

– Zygmunt Miłoszewski powraca nie tylko z kolejnym hitem, powraca także do naszego Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis we Wrocławiu – mówi Marcin Garcarz, wiceprezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, do którego należy Hydropolis. – Przed rokiem, zaraz po premierze pierwszej części, właśnie tutaj spotkał się ze swoimi fanami. Teraz ponownie wybrał to miejsce, by promować swoje najnowsze dzieło. Nasze centrum – podobnie jak świat, który przedstawia autor – jest pełne tajemnic i nie do końca odkryte. Spotkanie z czytelnikami w Hydropolis będzie pierwszym po wydaniu drugiej części podwodnej trylogii.

Zapisy na bezpłatne spotkanie autorskie z Zygmuntem Miłoszewskim prowadzone są wyłącznie elektronicznie. Link do zapisów. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego decyduje kolejność zgłoszeń.

 

„Hydropolis. Walcz”

 

Drugi tom bestsellerowej serii „Hydropolis” pt. Walcz miał premier 8 listopada 2023 r. Emma, nastoletnia mieszkanka Czwartej Kolonii Hydropolis, ma jedno marzenie – pozostać niewidzialną dla wszystkich. Musi jednak wyjść z cienia, żeby skonfrontować się z rówieśnikami, rządzącymi kolonią Starszymi, okrutnym rytuałem Czterech Śmierci, a przede wszystkim – własnymi niepewnościami i słabościami. Czy wystarczy jej sił, kiedy dojdzie do prawdziwej próby? Czy odważy się podjąć ryzyko, żeby ratować przyjaciół? I czy uda jej się – razem z bohaterami pierwszego tomu – odkryć mroczny sekret podwodnego świata?