Zimowisko w Hydropolis

Stworzyli własny wulkan, zasadzili las w słoiku, wiedzą skąd wzięła się woda na ziemi i jak ją szanować, by wystarczyła dla następnych pokoleń – między innymi z takimi wiadomościami uczestnicy półkolonii w Hydropolis kończą pierwszy tydzień zimowych ferii.

Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis po raz kolejny w czasie wolnym od szkoły przygotowało atrakcje dla najmłodszych.

Dzieciaki bardzo chętnie uczą się o tym, jak mogą ocalić świat, jak być eko. Eksperymentują w naszych laboratoriach, odkrywają mieszkańców morskich głębin i wiedzą już, że pijemy tę samą wodę, którą kiedyś piły dinozaury. Wiedzą jak tę wodę szanować, jak o nią dbać, by jej nie zabrakło – zresztą takie rzeczy dzieją się tu u nas, w Hydropolis codziennie. Zajrzyjcie do nas nie tylko w ferie – zachęca Marcin Garcarz – wiceprezes MPWIK, właściciel Hydropolis.

Młodzi uczestnicy półkolonii, w laboratoriach Hydropolis, poznali także tajniki iluzji, brali udział w doświadczeniach, które oszukują ludzkie zmysły. Wychodzą również z dużą dawką wiedzy na temat wody w naszym otoczeniu.

Wiem na przykład, że w ciele mężczyzny jest więcej wody niż w ciele kobiety! – A ja wiem, że człowiek może bez wody wytrzymać tylko tydzień, a jak jest dookoła 50 stopni Celsjusza to tylko dwa dni! – mówią nam młode uczestniczki zimowych zajęć, Magda i Stefania.

Pierwszy turnus półkolonii dobiega końca, drugi startuje już w najbliższy poniedziałek. Mimo że za oknem zima, edukatorzy i edukatorki z Hydropolis już rozpoczynają prace nad letnią ofertą półkolonii.

Specjaliści podkreślają, że nauka przez zabawę to najlepsza forma zdobywania wiedzy. W Hydropolis rodzice oraz ich pociechy mogą liczyć na interaktywną i multimedialną rozrywkę z audioprzewodnikiem wśród dziesiątek eksponatów.

Szkoły, przedszkola i grupy zorganizowane mogą zwiedzić Hydropolis z przewodnikiem oraz wziąć udział w organizowanych warsztatach.

Hydropolis czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-18.00 (ostatnie wejście o 17:00) oraz w weekendy od 10.00 do 20.00 (ostatnie wejście o 19.00).