Woda i nowoczesna technologia. CEE Hydropolis na Letnim Festiwalu Tajemnic

III Letni Festiwal Tajemnic Zamku Książ w Wałbrzychu już
w weekend 5-6 sierpnia.

Będziemy tam na Was czekać z wieloma atrakcjami!

 

Strefę Hydropolis znajdziecie na drugim piętrze obiektu. Przekonacie się, że wodny świat najlepiej poznawać, wykorzystując nowoczesne technologie.

Atrakcje, które znajdziecie w naszej strefie to między innymi:

· Stanowisko VR – Zasiądź za sterami armaty wodnej i nie pozwól, by spłonął amazoński las. Dorzecze największej rzeki na świecie każdego roku przez pożary znika w zastraszającym tempie. Pomóż uratować zielone płuca Ziemi.

· Humanoidalny robot Pepper – Ten uroczy jegomość będzie poruszał się po strefie Hydropolis przez cały festiwalowy weekend. Jego poczucie humoru i taneczne ruchy mogą zaskoczyć niejednego.

· Interaktywny ekran parowy – Czy dzisiejsze smartfony to absolutny szczyt technologii? Zdecydowanie nie. Sprawdźcie sami, że obraz możemy wyświetlać nawet na wodzie!

Hydrozagadka w Zamku Książ

Jeśli przyjedziecie na festiwal między 10.00 a 14.00, możecie wziąć udział w jedynej w swoim rodzaju grze terenowej dla całej rodziny!

Na tarasach zamku pojawiły się głębinowe potwory! Nie możemy pozwolić im uciec. Zbierzcie drużynę do czterech osób i razem zamknijcie portal do podwodnego świata. Naukowcy Hydropolis będą czekać na śmiałków w swoim namiocie na dziedzińcu. Liczymy na Was!

Znajdziecie nas również w strefie wykładów:

W sobotę 5 sierpnia o godzinie 11.30 zapraszamy Was na spotkanie z ekspertem Hydropolis. Piotr Sakson podczas wykładu pt. „Nowe technologie vs. edukacja i turystyka” przedstawi, na czym polega nowoczesna i jednocześnie zrównoważona turystyka.

W niedzielę o godzinie 13.00 Justyna Diaków, ekspertka z CEE Hydropolis, przedstawi historię życia na ziemi, które miało swój początek w praoceanach.

 

Festiwal Tajemnic na Zamku Książ to doskonała propozycja na spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi. Szczegółowy program znajdziecie na stronie: https://www.ksiaz.walbrzych.pl/turystyka/festiwal-tajemnic

 

Regulamin Gry Terenowej