Pozostajemy wciąż nieczynni dla zwiedzających

Szanowni Państwo, 

z przykrością informujemy, że przesuwamy termin otwarcia CEE Hydropolis. Dzisiaj (w poniedziałek, 25 maja 2020 roku) w godzinach popołudniowych otrzymaliśmy pismo od Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrocławiu z informacją, że do czasu zmiany  stanu prawnego (Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r.) działalność centrum wiedzy o wodzie nie może zostać wznowiona.

Hydropolis funkcjonuje jak muzeum, ponieważ jednak nie kolekcjonujemy eksponatów i nie prowadzimy działalności wydawniczej, dlatego formalnie jesteśmy pozaszkolną formą edukacji. Decyzją Rządu muzea mogą być ponownie otwarte od 4 maja 2020 roku, żłobki i przedszkola ruszyły 6 maja 2020 roku, w kolejnym etapie odmrażania gospodarki zostały otwarte: restauracje, salony kosmetyczne i fryzjerzy, funkcjonują również szkoły podstawowe w klasach I-III, dlatego – na potwierdzenie zasadności otwarcia – poprosiliśmy o opinię Powiatowego Inspektora Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrocławiu. 19 maja 2020 roku otrzymaliśmy pozytywną opinię od Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrocławiu i zaplanowaliśmy otwarcie na 26 maja 2020 roku.

Mamy nadzieję na jak najszybsze wyjaśnienie sprawy. O otwarciu Hydropolis będziemy informować na bieżąco. Osoby, które zakupiły bilety prosimy o wysłanie wiadomości na adres: zwroty@hydropolis.pl wraz numerem zamówienia. Za niedogodności przepraszamy i mamy nadzieję do szybkiego zobaczenia.