Półmilionowy zwiedzający w Hydropolis

W ciągu niespełna dwóch lat od otwarcia Hydropolis, wrocławskie centrum wiedzy o wodzie odwiedziło już 500 tys. gości, czyniąc wrocławskie centrum wiedzy o wodzie jedną z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych Dolnego Śląska. Półmilionowym zwiedzającym okazał się uczeń szkoły podstawowej w Brzegu Dolnym.

– Ta konkretna grupa zapisała się tylko na zwiedzanie wystawy, jednak postanowiliśmy ją wyróżnić darmowymi zajęciami z naszej nowej oferty edukacyjnej – mówi Rafał Zagrobelny, menedżer Hydropolis.
Pomysłodawczynią wycieczki do Hydropolis była Karolina Jaworska, nauczycielka klasy 2a w Szkole Podstawowej nr 1 w Brzegu Dolnym. – Koleżanki były ze swoimi klasami w Hydropolis już wcześniej i rekomendowały mi to miejsce, stąd decyzja o wycieczce do centrum wiedzy o wodzie – opowiada. – Warsztaty były znakomite. Polecam je każdemu nauczycielowi. Dzieci były bardzo zaangażowane. Hydropolis to idealne połączenie nauki z zabawą – uzupełnia nauczycielka.

Misja: Edukacja

– Pół miliona zwiedzających w krócej niż dwa lata to dla nas wielka duma, ale i motywacja do dalszej pracy. Liczby jednak nie są najważniejsze. Priorytetem jest dla nas skuteczne realizowanie misji edukacyjnej – mówi Witold Ziomek, prezes MPWiK SA we Wrocławiu, która powołała do życia Hydropolis.