Noc Laboratoriów w Hydropolis

Jak w warunkach domowych otrzymać wodę gazowaną? Czym są suchy lód i ciecz nienewtonowska? Specjalnie z okazji Nocy Laboratoriów Hydropolis przygotowało dla swoich gości wiele efektownych eksperymentów i doświadczeń. Zapisy już się zakończyły.
Wrocławskie centrum wiedzy o wodzie chętnie angażuje się w inicjatywy edukacyjne. Tym razem zaprasza żądnych wiedzy ludzi do udziału w Nocy Laboratoriów!

Stała wystawa dedykowana wodzie to niejedyna oferta nowej atrakcji Wrocławia. Centrum wiedzy o wodzie w tym roku po raz pierwszy bierze udział w Nocy Laboratoriów. – Z tej okazji przygotowaliśmy dla naszych Gości specjalny program warsztatów – zapowiada Rafał Zagrobelny, menedżer Hydropolis. Uczestnicy wydarzenia będą brać udział w zajęciach warsztatowych poza terenem wystawy. Dowiedzą się m.in. w jaki sposób w warunkach domowych tworzyć wodę gazowaną oraz czym jest ciecz nienewtonowska. Ze względu na ograniczenia techniczne oraz zasady BHP, do sali warsztatowej może wejść jednokrotnie maksymalnie 20-osobowa grupa. Zajęcia będą odbywały się w dwóch salach, w każdej co godzinę.