Hydropolis zwycięzcą międzynarodowego konkursu!

Wrocławskie centrum wiedzy o wodzie zdeklasowało rywali. Swoimi walorami architektonicznymi porwało europejską widownię i wygrało nagrodę publiczności w prestiżowym konkursie Miedź w Architekturze 2017. Hydropolis zdobyło niemal trzy czwarte wszystkich głosów – ponad 10-krotnie więcej od drugiego na liście zwycięzców kompleksu sześciu domów we włoskim Sesto San Giovann!

Rozstrzygnięto 18. europejski konkurs „Miedź w Architekturze”, organizowany przez European Copper Institute. Do tegorocznej edycji zgłoszono ponad 30 realizacji. Wrocławskie Hydropolis było jedynym polskim reprezentantem w ścisłym finale plebiscytu.
Przedstawiciele centrum nie kryją radości i dumy z kolejnego wyróżnienia. – Hydropolis zachwyca wnętrzami i kunsztem architektonicznym. Nagroda publiczności jest szczególnie cenna, bowiem o jej przyznaniu zadecydowali nasi potencjalni zwiedzający – ocenia Rafał Zagrobelny, menedżer Hydropolis.

Ponad 70 proc. głosów dla Hydropolis!

Wrocławskie centrum nie tylko dostało się do ścisłego finału konkursu, ale przede wszystkim zyskało uznanie międzynarodowej widowni. Żaden inny obiekt nie cieszył się tak dużym zainteresowaniem Europejczyków. Ponad 70 proc. wszystkich oddanych przez internautów głosów trafiło na konto Hydropolis. – To był niezwykły plebiscyt: nie tylko wygrał projekt z Polski, ale także pobity został rekord liczby osób głosujących, a rywalizacja o drugie miejsce była niezwykle zacięta. Cieszymy się bardzo, że wrocławskie Hydropolis zostało docenione przez głosujących, bo to wyjątkowo ciekawy obiekt, w niezwykły sposób podkreślający piękno, szlachetność i funkcjonalność miedzi – mówi Michał Ramczykowski, prezes Europejskiego Instytutu Miedzi.
Część wystawienniczą Hydropolis zaprojektował zespół architektów i dizajnerów z krakowskiej firmy Art Fm. Projekt budynku strefy wejścia powstał we współpracy z wrocławską pracownią Studio EKA – Pracownia Projektowa.

Najlepsze projekty Starego Kontynentu

– Odbywający się co dwa lata konkurs Copper in Architecture Awards prezentuje i nagradza projekty architektoniczne, w których wykorzystano (…) elementy wykonane z miedzi – tłumaczą przedstawiciele Europejskiego Instytutu Miedzi.
Do finału zakwalifikowało się w sumie 8 projektów. Poza wrocławskim centrum, o zwycięstwo walczyły jeszcze obiekty z Włoch, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Austrii i Finlandii.
Jury zadecydowało o przyznaniu pierwszej nagrody kopenhaskiemu budynkowi Maersk Tower.