Hydropolis

ZGŁĘBIAJ
WIEDZĘ

SPOTKAJMY SIĘ
NA WROCŁAWSKIEJ GROBLI
W JEDYNYM W POLSCE
CENTRUM WIEDZY O WODZIE

Dowiedz się więcej

Aktualności

PLANUJESZ ODWIEDZIĆ HYDROPOLIS W WEEKEND?

Drodzy Zwiedzający, jeśli wybieracie się do nas w najbliższy weekend (18-19.02) przypominamy o zakupie biletów on-line! Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego proponujemy zakup biletów wcześniej na wybraną godzinę, aby uniknąć oczekiwania na najbliższe wejście. Ilość dostępnych biletów na daną godzinę można sprawdzić na naszej stronie internetowej w zakładce Kup Bilet. Do zobaczenia!

Moc atrakcji na ferie zimowe!

Z okazji ferii zimowych w dniach 13-26 lutego przygotowaliśmy moc atrakcji! Nasi animatorzy będą przeprowadzać pokazy doświadczeń, które pomogą zrozumieć właściwości fizyczne i chemiczne wody oraz jej stany skupienia. Najmłodszym czas umilą maskotki Hydropolis – urocza Ośmiornica i charyzmatyczny Rekin, które będą częstować słodkościami. Grupom zorganizowanym polecamy zwiedzanie wystawy z przewodnikiem, połączone z zajęciami w laboratoriach (zapytania prosimy kierować na mail: rezerwacje@hydropolis.pl). Zapraszamy!

Mannequin Challenge

Lewitujące jajo, ośmiornica i Święty Mikołaj w wersji blue – zapraszamy do obejrzenia Mannequin Challenge nagranego podczas urodzin Hydropolis!

Ryszard Horowitz z wystawą w Hydropolis

Do końca lutego 2017 r. w strefie wystaw czasowych Hydropolis prezentujemy prace mistrza fotografii – Ryszarda Horowitza. Słynny artysta sfotografował zabytki wrocławskich wodociągów i stworzył kompozycje, w których wykorzystał zdjęcia zwierząt. Wystawę można oglądać w cenie biletu do Hydropolis. Ryszard Horowitz został również kolejnym Ambasadorem Hydropolis, dołączając do Dona Walsha, wybitnego oceanografa.

Przerwa zimowa w pracy drukarki wodnej

Niedziela (06.11.2016 r.) to ostatni dzień, aby zobaczyć naszą drukarkę wodną przed przerwą zimową. Zapraszamy do Hydropolis. Do zobaczenia!

Miejsce

Wystawa HYDROPOLIS znajduje się w zabytkowym, XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej o powierzchni 4000 m². Wystawa podzielona jest na 8 stref tematycznych. Każda z nich przedstawia wodę z innego, fascynującego ujęcia.

Ekologia

Ilość wody na Ziemi jest niezmienna od milionów lat. Pełni ona doniosłą rolę we wszelakim życiu na naszej planecie. Dlatego tak ważne jest, by poznać i zrozumieć jej istotę. W HYDROPOLIS nacisk kładziemy na edukację i świadomość procesów, w których bierze udział – od funkcji pełnionych w ludzkiej komórce po prądy oceaniczne, które kształtują klimat na Ziemi.

Planeta
wody

W jaki sposób powstała woda? Czy jest jej dużo w kosmosie? I w jaki sposób trafiła na Ziemię?

Zanurz się w niezwykłej opowieści o początkach wody. Kilkunastominutowy seans 360° zabierze cię w najodleglejsze zakamarki kosmosu.

Głębiny

Są tajemnicze, nieprzyjazne i pełne zdumiewających stworzeń.

Odkryj niesamowite życie ukryte w ciemnościach, poznaj fascynujący świat bioluminescencji oraz ekosystemy kominów hydrotermalnych, gdzie temperatura wody dochodzi do 400°C.

Wraz ze śmiałkami batyskafu „Trieste” przeżyjesz też legendarną podróż do najgłębszego miejsca na Ziemi, a także prześledzisz historię odkrywania podwodnego świata.

Ocean
życia

Tematem tej strefy jest ewolucja i różnorodność życia, które pojawiło się w wodzie ok. 3,3 miliarda lat temu.

Przedstawiamy bogate ekosystemy raf koralowych oraz techniki kamuflażu. Poznasz tutaj również różnorodność wodnego życia – od mikroorganizmów ukrytych w kropli wody po olbrzymie kałamarnice i wielkie ssaki morskie.

Dla najmłodszych przygotowaliśmy wciągające multimedialne gry, w których będą mogły pobawić się z delfinami, zadbać o czystość raf koralowych oraz odkryć mityczne potwory wodne.

Strefa
relaksu

Na wszystkich zmęczonych ilością wrażeń czeka strefa relaksu, gdzie w bajkowej, fantastycznej scenerii będą mogli odprężyć się i nabrać sił na dalsze zwiedzanie.

Hydropedia

Odkryłeś na wystawie coś szczególnie interesującego? W każdej chwili możesz zgłębić swoją wiedzę na ten temat.

Na terenie całej wystawy czeka na ciebie Hydropedia – zbiór powstałych specjalnie na potrzeby HYDROPOLIS artykułów popularnonaukowych. Teksty specjalistów i pasjonatów tłumaczą, omawiają i rozszerzają tematykę podejmowaną na wystawie.

Człowiek
i woda

Średnio 60% masy ciała każdego z nas stanowi woda. To wystarczający argument, by przyjrzeć się bliżej relacji człowieka z wodą.

Poznaj funkcje, jakie pełni w organizmie. Dowiedz się też, jaką rolę odgrywa w kulturze, religii, sztuce i podczas wypoczynku.

Historia
inżynierii
wodnej

Od zarania dziejów wszystkie wielkie cywilizacje rozkwitały w sąsiedztwie wody. Człowiek starał się ją podporządkować i wykorzystać do swoich celów.

W tej strefie zobaczysz wodne wynalazki wielkich starożytnych inżynierów oraz poznasz rozwój cywilizacji starożytnego Egiptu, nierozłącznie związanej z Nilem.
Ponadto wyjątkowo wierne modele statków – od starożytnych po dzisiejsze – ukażą ewolucję konstrukcji pływających na przestrzeni wieków.

Strefa wystaw czasowych

Na styku sztuki, ekologii, nauki i technologii powstaje obecnie wiele zapierających dech projektów. W Strefie wystaw czasowych chcemy zaprezentować wybrane działania artystyczne, których wspólnym mianownikiem jest różnorodna relacja człowieka z wodą.

Miasto
i woda

Współczesne miasta to skomplikowane systemy infrastrukturalne. Zarządzanie wodą to jeden z fundamentów ich prawidłowego funkcjonowania.

W tej strefie zapoznasz się ze sposobem dostarczania wody i odbierania ścieków. Odbędziesz też podróż w czasie i prześledzisz rozwój wrocławskich wodociągów. Zobaczysz, jak funkcjonują światowe metropolie i obejrzysz najbardziej imponujące budowle hydrotechniczne.

Lokalizacja

Hydropolis

ul. Na Grobli 19-21
Wrocław

Godziny otwarcia wystawy
pn. – pt.: 9.00 – 18.00 (ostatnie wejście o g. 16.30)
sb. – niedz.: 10.00 – 20.00 (ostatnie wejście o g. 18.30)

Miejsca postojowe dla zwiedzających
Sprawdź, gdzie zaparkujesz auto »

Komunikacja miejska

Sprawdź, jak dojdziesz do nas z przystanku »

Biuro Hydropolis
e-mail: biuro@hydropolis.pl
tel. 71 34 09 515 (infolinia dostępna od pn. do pt. w godzinach 9-16.30, w weekend 10-18.30)

Rezerwacje dla grup zoorganizowanych
e-mail: rezerwacje@hydropolis.pl

Kontakt dla mediów
Aleksander Łoś
tel. 669 989 877

Marketing
marketing@hydropolis.pl

tel. 669 989 877