Weź udział w Konkursie Fotograficznym Hydropolis!

Trwa Konkurs Fotograficzny Hydropolis!

Masz w sobie pasję fotografa? Lubisz podróżować a aparat jest pierwszą rzeczą, jaką pakujesz do plecaka przed wyjazdem na wakacje? Weź udział w I edycji ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego Hydropolis – zdjęcia można zgłaszać do 15 sierpnia. Do wygrania atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe.

W środę 21 czerwca wystartował Konkursu Fotograficznego Hydropolis (KFH), którego organizatorem jest wrocławskie centrum wiedzy o wodzie. Wykaż się kreatywnością i zgarnij atrakcyjne nagrody.
– Aby mieć szanse na wygranie, nie trzeba być zawodowym fotografem. Pragniemy zarazić szerokie grono odbiorców pasją do podróżowania, miłością do natury oraz jej piękna. Liczymy na ciekawe zdjęcia i dobrą zabawę – nie kryje entuzjazmu Rafał Zagrobelny, menedżer Hydropolis.
Z drugiej strony, Hydropolis pragnie dzięki tej inicjatywie poprawić ogólną świadomość nt. największych współczesnych problemów ekologicznych. Konkurs kierowany jest do każdego, kto lubi fotografować otaczającą go rzeczywistość. Partnerem KFH jest miesięcznik Podróże, który przez całe wakacje relacjonował będzie przebieg plebiscytu.

Na czym to polega?

Swoje fotografie można zgłaszać do 15 sierpnia 2017 za pośrednictwem strony internetowej konkurs.hydropolis.pl. Wystarczy się zarejestrować, wypełnić prosty formularz zgłoszeniowy i wgrać zdjęcie. Zgłoszenie udziału jest darmowe a każdy uczestnik może przesłać maksymalnie trzy fotografie. Konkurs składa się z trzech kategorii: Ocean życia, Człowiek i woda oraz Miasto i woda.
– Każda z nich swoją nazwę zaczerpnęła od konkretnej strefy wystawy Hydropolis, jednak ich interpretacja jest dowolna. Ważne, aby zdjęcia nawiązywały do którejś z kategorii. Liczymy na inwencję twórczą uczestników – mówi Aleksander Łoś z Hydropolis. Zwieńczeniem Konkursu będzie uroczysta Gala, która odbędzie się 6 października 2017 w Hydropolis.

Do wygrania atrakcyjne nagrody

W puli znajdują się m.in. nagroda grand prix w wysokości 2 000 zł za najlepsze zdjęcie oraz markowy aparat do zdjęć podwodnych w ramach nagrody publiczności. Głosować można do 15 września na stronie internetowej konkurs.hydropolis.pl. Każdy internauta może oddać jeden głos dziennie.
– Poza nagrodami rzeczowymi i pieniężnymi, przygotowaliśmy coś specjalnego… po rozstrzygnięciu konkursu, zorganizujemy w Hydropolis wystawę składającą się z wyróżnionych fotografii – zapewnia Rafał Zagrobelny.

Poznaj jurorów!

– Zgłoszone do konkursu zdjęcia zostaną ocenione przez utalentowanych i doświadczonych jurorów – zapowiada Aleksander Łoś. Ocena uwzględniać będzie m.in. jakość, oryginalność, kreatywność oraz walory artystyczne fotografii. W jury zasiądą:
Ryszard Horowitz – uważany za najwybitniejszego polskiego fotografika, pionier cyfrowej obróbki zdjęć oraz Ambasador Hydropolis;
Małgorzata Skoczylas – artysta plastyk, fotograf, designer, jej fotografie były doceniane na International Photography Awards, konkursie nazywanym Oscarami Fotografii;
Mateusz Piesiak – fotograf dzikiej przyrody. Dwukrotnie zdobył pierwsze miejsce w największym konkursie fotograficznym o tematyce przyrodniczej „BBC Wildlife Photographer of the Year”;
Maria Brzezińska – p.o. redaktor naczelna miesięcznika „Podróże”. Laureatka międzynarodowego konkursu Fujifilm „Praca jak marzenie” (1 miejsce, 2011 r.). Fotografuje od 2005 r.;
Marcin Oliva Soto – ekspert-praktyk w dziedzinie fotografii prasowej i reklamowej, pracuje dla znanych tytułów i marek.