VII Forum Promocji Turystycznej już jutro w Hydropolis

Kolejna, siódma edycja Forum Promocji Turystycznej – spotkania organizowanego przez portal branżowy WaszaTurystyka.pl i centrum wiedzy o wodzie Hydropolis z udziałem ekspertów odbędzie się 17 czerwca we Wrocławiu. To pierwsze spotkanie branży zorganizowane po zniesieniu restrykcji związanych z pandemią. 

Turystyka w dobie koronawirusa

Hydropolis jest miejscem, w którym odbędzie się jedno z najważniejszych tegorocznych wydarzeń w polskiej turystyce. Spotykamy się tu w wyjątkowo trudnym czasie. Pandemia koronawirusa wstrząsnęła światową turystyką. Przez najbliższe kilka lat ta branża będzie się odbudowywała. I właśnie o tym, choć nie tylko, będziemy rozmawiali we Wrocławiu – podkreśla Marcin Garcarz, Wiceprezes MPWiK Wrocław.

Podczas tegorocznego forum poruszony zostanie także temat wpływu zmian klimatycznych na branżę. Eksperci będą szukać odpowiedzi na pytanie: czy za 20 lat będziemy mieli, gdzie wybrać się na wakacje?-Temat trudny w kontekście malejących zasobów wody, zanieczyszczeń środowiska oraz braku świadomości ekologicznej – dodaje Garcarz.

Pierwsze takie spotkanie od miesięcy

– Zapraszamy na kolejną serię wykładów, pojedynków i debat. Ideą naszego wydarzenia jest znajdowanie rozwiązań, które mogą nam teraz pomóc. Jak wiemy – ostatnie miesiące mocno wpłynęły na funkcjonowanie naszej branży. Tym bardziej warto spotkać się na żywo podczas Forum Promocji Turystycznej – zachęca Adam Gąsior, redaktor naczelny portalu WaszaTurystyka.pl.

Wśród gości i ekspertów, którzy wezmą udział w wydarzeniu, znaleźli się Jacek Sutryk – Prezydent Wrocławia, Andrzej Gut-Mostowy – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów do spraw promocji polskiej marki, Rafał Szlachta – Dyrektor Departamentu Turystyki w Ministerstwie Rozwoju oraz Robert Andrzejczyk – Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej. Na Forum pojawi się także wielu innych fachowców związanych z branżą, w tym przedstawiciele biur podróży i organizacji turystycznych.

Co dalej z Dolnym Śląskiem?

Nie tylko miejsce VII Forum Promocji Turystycznej, ale też jedna z sesji spotkania będzie związana z naszym regionem i miastem. Specjaliści porozmawiają o tym, jak przyciągnąć turystów na Dolny Śląsk po pandemii?

Covid-19 spowodował wielkie straty w turystyce, ale też zmienił sposób podejścia do marketingu miejsc. Zastanowimy się nad rozwiązaniami wspierającymi odradzanie branży i jej zrównoważonym rozwojem, wykorzystaniem działań ekologicznych i nowych technologii do promocji atrakcji turystycznych – mówi Wiola Samborska, menedżerka Hydropolis. 

Na Forum Promocji Turystycznej spotykamy się 17 czerwca w Hydropolis we Wrocławiu. Patronami tegorocznego Forum są Ministerstwo Rozwoju, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Prezydent Wrocławia i Polska Izba Turystyki.

 

Szczegółowy program i rejestracja: www.forumpromocjiturystycznej.pl

Media na wydarzenie zapraszamy bezpłatnie.