Szczęśliwa siódemka – siódme urodziny Hydropolis

Już od siedmiu lat uczy o wodzie w nietuzinkowy sposób. Hydropolis we Wrocławiu obchodzi swoje kolejne urodziny. Z tej okazji przygotowało specjalne atrakcje i zaprasza do wspólnego świętowania w pierwszy weekend grudnia. W programie m.in. wizyta znakomitego pisarza Zygmunta Miłoszewskiego.

 

O „Hydropolis” w Hydropolis

Zygmunt Miłoszewski, znany do tej pory jako autor sensacyjnych powieści dla dorosłych, powraca z książką dla dzieci i młodzieży. „Uciekaj. Hydropolis” to pierwszy tom trylogii o podwodnym świecie. Jego nazwa brzmi dokładnie tam samo jak nazwa wrocławskiej atrakcji turystycznej. Nic więc dziwnego, że to miejsce wybrał na spotkanie autorskie z fanami ze stolicy Dolnego Śląska, promując swoje najnowsze dzieło.

 

 „Tej jesieni zabierz swoją rodzinę do niezwykłego świata Hydropolis!” – tymi słowami Zygmunt Miłoszewski reklamuje swoją najnowszą książkę, tym razem dla młodzieży. Absolutnie się z tym zgadzamy, dlatego pisarza zaprosiliśmy do siebie. Nasze centrum wiedzy o wodzie to idealne miejsce na spotkanie autorskie dla fanów twórczości o tej tematyce – z przymrużeniem oka podkreśla Wiola Samborska, dyrektorka CEE Hydropolis.

 

Bezpłatne wydarzenie w piątek, 2 grudnia 2022 r. o godz. 19.00 będzie inauguracją urodzin Wrocławskiego Centrum Edukacji Ekologicznej, których świętowanie potrwa aż do mikołajek. Zapisy na spotkanie autorskie z Zygmuntem Miłoszewskim prowadzone są przez serwis evenea: https://app.evenea.pl/event/miloszewski-hydropolis-mpwik/ Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zapisów.

Weekend pełen atrakcji

Od soboty w Hydropolis witać będą maskotki centrum – charyzmatyczny Rekin i sympatyczna Ośmiornica. Te morskie stworzenia obdarują gości świątecznymi smakołykami.

 

Edukatorki Hydropolis zarówno w sobotę, jak i w niedzielę poprowadzą warsztaty less waste, podczas których dowiemy się jak wtórnie wykorzystywać rzeczy, tak by jak najmniej marnować. Tradycja wspólnego ubierania świątecznego drzewka jest ważna dla wszystkich, dlatego edukatorki w Hydropolis pokażą, jak w oryginalny i ekologiczny sposób przygotować ozdoby na choinkę. Powstałe rękodzieła będą zdobić drzewka w Hydropolis. Zajęcia zaplanowano od godz. 11.00 do 16.00.

 

Wyjątkowy gość odwiedzi centrum przedpremierowo w niedzielę, 4 grudnia. Będzie to tak bardzo wyczekiwany przez dzieci Święty Mikołaj z workiem pełnym słodkości. Dla tych, którzy cenią sobie tradycję, spotkanie zaplanowano również we wtorek, 6 grudnia.

Urodziny na Jarmarku

Świętować 7. urodziny Hydropolis w większym gronie można będzie także na Rynku we Wrocławiu. W niedzielę, 4 grudnia załoga Centrum Edukacji Ekologicznej pojawi się na Jarmarku Bożonarodzeniowym, gdzie zaprezentuje wszystko, co najlepsze w Hydropolis, czyli wyjątkowe pokazy doświadczeń, których wspólnym mianownikiem jest woda.

 

7 lat Hydropolis

W trakcie siedmiu lat swojej działalności Hydropolis wyrosło na jedną z głównych atrakcji turystycznych Wrocławia, zdobywając liczne nagrody. Wśród nich można znaleźć Złoty Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej oraz tytuł „Travellers’ Choice 2022” od użytkowników portalu Tripadvisor. W tym czasie Centrum Edukacji Ekologicznej odwiedziło niemal 2 mln gości.