Światowy Dzień Oceanów

W miniony weekend, w czterech miastach w Polsce, odbyło się wspólne świętowanie Światowego Dnia Oceanów. W tegorocznych obchodach udział wzięli:

·    Akwarium w Gdyni
·    Ogród Zoologiczny w Poznaniu
·    Klub na wodzie „MIEJSCE” w Porcie Czerniakowskim w Warszawie
·    Ogród Zoologiczny w Warszawie
·    Ogród Zoologiczny we Wrocławiu
·    Hydropolis we Wrocławiu

Inicjatorem wydarzenia jest organizacja MSC działająca na rzecz zrównoważonego rybołówstwa. Globalne przełowienie to, obok zanieczyszczenia plastikiem, jeden z największych problemów z jakimi borykają się oceany świata. Jeśli nie zaczniemy korzystać z zasobów mórz i oceanów w sposób odpowiedzialny, to za kilkadziesiąt lat ryb może zabraknąć.

W tym roku MSC prowadzi kampanię edukacyjną pod hasłem „JEŚLI ZABRAKNIE RYB…”, która informuje o potencjalnych konsekwencjach, do jakich może prowadzić przełowienie ryb, oraz zachęca do tego, by każdy z nas poprzez swoje codzienne wybory włączył się w ochronę dzikich mórz i oceanów.

Dla wszystkich gości zaplanowane zostały liczne atrakcje m.in.: morska fotobudka, w której całe rodziny mogły zrobić pamiątkowe zdjęcie, kącik edukacyjny – czyli gry i zabawy dla dzieci z animatorem oraz wystawa zdjęć na temat oceanów i rybołówstwa.