Spotkajmy się nad Odrą!

Zapraszamy na coroczny piknik z okazji Dnia Odry już w najbliższą sobotę przy Bulwarze Xawerego Dunikowskiego. Wśród festynowych namiotów nie zabraknie stoisk CEE Hydropolis i MPWiK we Wrocławiu.

Edukatorzy naszego centrum wiedzy o wodzie przygotowali dla odwiedzających pokazy doświadczeń oraz strefę wirtualnej rzeczywistości. Dodatkowo przeprowadzane będą warsztaty less waste, podczas których własnoręcznie, z odpadów tekstylnych, wykonacie łapacze snów lub maskotki. Przedstawiciele Akademii Przyjaciół Wody pokażą natomiast w jaki sposób przesadzać kwiaty, dostarczając przy tym podstawowej wiedzy na temat roli wody w przyrodzie, szanowania środowiska oraz odpowiedzialności za naszą Planetę.

W trakcie wydarzenia przeprowadzimy również grę miejską „Wodni Agenci i Wodne Agentki”. Dzięki użyciu mapy i umiejętności orientacji w terenie zawodnicy odnajdą potencjalnych agentów i agentki, którym podadzą specjalne hasło. Zapisy ruszą w dniu wydarzenia od 10:45 w namiocie #PijKranówkę. Dla najlepszych drużyn przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody. Liczba miejsc ograniczona!

W strefie gastronomicznej pragnienie ugasi kranówkowa z water trucka. Lemoniada, woda z miętą czy z ogórkiem? Sami zdecydujcie, w którym wydaniu kranówka smakuje najlepiej!

  • 10:45-12:30    Zapisy do gry miejskiej
  • 11:00-17:00    Pokazy doświadczeń i strefa VR
  • 11:00-13:00    Warsztaty less waste
  • 11:30-15:00    Gra miejska „Wodni Agenci i Wodne Agentki”
  • 13:00-16:00    Warsztaty z Akademią Przyjaciół Wody
  • 16:00-17:30    Warsztaty less waste

Szczegółowy regulamin gry miejskiej