MPWiK oraz Hydropolis z nagrodami Komitetu Ochrony Praw Dziecka!

Komitet Ochrony Praw Dziecka już po raz osiemnasty zorganizował „Konkurs Świat Przyjazny Dziecku”. Tegoroczna edycja okazała się szczęśliwa dla wrocławskiego MPWiK, które otrzymało nagrody w dwóch kategoriach.

 

Pierwszą edycję Festiwalu Wody uhonorowano nagrodą główną w kategorii edukacja. MPWiK udowodniło wrocławianom, że wystarczą małe kroki, aby zmienić codziennie nawyki. Pascal Brodnicki serował eko potrawy, a Reni Jusis – pionierka zarówno muzycznej sceny klubowej, jak i ekologicznych postaw wśród polskich gwiazd – opowiadała, jak ważna dla przyszłych pokoleń jest filozofia zero waste. Gra terenowa „Poznaj wodę” czy bary z wodą i interaktywny naukowy plac zabaw dla dzieci, to tylko niektóre z atrakcji nagrodzonego Festiwalu Wody.

 

W tym samym konkursie wyróżnione zostało również HYDROPOLIS, zwyciężając w kategorii miejsce przyjazne dzieciom. W centrum wiedzy o wodzie wykorzystywane są innowacyjne metody i nieszablonowe sposoby zainteresowania dzieci i młodzieży tematyką wody pod kątem ekologii, historii, chemii, fizyki czy geografii. Hydropolis to nie tylko stała ekspozycja, ale również warsztaty i wystawy czasowe pokazujące, jak ważna jest woda w każdej dziedzinie życia.

 

MPWiK jako firma odpowiedzialna społecznie jest zobowiązana do podejmowania działań, które chronią zasoby naturalne wody, a ponadto jednym z przedmiotów naszej działalności jest edukowanie. Uczymy dzieci i młodzież proekologicznych zachowań, wychodząc z założenia, że czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał – mówi Marcin Garcarz, wiceprezes MPWiK Wrocław.

 

Ideą „Konkursu Świat Przyjazny Dziecku” było wyróżnienie i nagrodzenie produktów, miejsc, inicjatyw i portali dla dzieci, które wpływają na rozwój poznawczy, społeczny i emocjonalny oraz na wrażliwość estetyczną dziecka. KOPD chce w ten sposób promować najbezpieczniejsze i spełniające najwyższe standardy produkty, miejsca, inicjatywy oraz portale dedykowane dzieciom.