Letnie półkolonie z Hydropolis

Nauka przez zabawę przynosi najlepsze rezultaty. Ten cel ten przyświeca Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis, w którym w czasie wakacji zostaną tam zorganizowane półkolonie. Dzieci otrzymają dużą dawkę wiedzy o wodzie, ekologii i środowisku. Zapisy ruszają już 7 czerwca!

Już 4 lipca rusza kolejna edycja półkolonii w Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis. Podczas każdego z turnusów najmłodszych czeka pięć dni wypełnionych ciekawymi zajęciami i atrakcjami. Pierwszy dzień będzie miał charakter integracyjny. Dzieci stworzą regulamin półkolonii, odwiedzą Hydropolis, dowiedzą się wszystkiego  na temat odkryć geograficznych, a następnie  w części warsztatowej własnoręcznie przygotują globus. Na wtorek zaplanowano wycieczkę do Odra Centrum, gdzie dzieci wezmą udział w warsztatach z barwienia tkanin metodą Tie Dye. Trzeci dzień półkolonii poświęcony będzie życiu owadów. Podopiecznych czeka wycieczka krajoznawcza z lupą w ręku, a także wizyta na Wystawie Czasowej ,,Pasieka Dziadka Tolka”, gdzie zgłębiać będą tajemnice świata pszczół. Podczas części warsztatowej stworzą zaś domek dla owadów. Kolejnego dnia uczestnicy i uczestniczki półkolonii wybiorą się w podróż do świata miniatur znajdującego się w Kolejkowie oraz stworzą swoją własną minimakietę. Ostatni dzień półkolonii upłynie sportowo.

W tegorocznej ofercie znalazło się aż sześć pięciodniowych turnusów:

  • 4-8 lipca
  • 11-15 lipca
  • 18-22 lipca
  • 25-29 lipca
  • 15-19 sierpnia
  • 22-26 sierpnia

Koszt udziału w półkoloniach jednego uczestnika to 750 zł. Przy zakupie dwóch miejsc w turnusie, cena dla drugiego dziecka wynosi 700 zł. Cena obejmuje warsztaty, wejście do atrakcji turystycznych, wyżywienie i ubezpieczenie dziecka.

Zajęcia są przeznaczone dla  dzieci w wieku od 6 do 11 lat. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego już teraz zapraszamy do zapisywania się na zajęcia. Informacji na temat wypoczynku udzielamy mailowo pod adresem: polkolonie@hydropolis.pl