Hydropolis świętuje piąte urodziny!

Wrocławskie centrum wiedzy o wodzie ma już pięć lat. Z tej okazji Hydropolis zaprasza na nietypowe urodziny. W programie znalazły się: gry – zarówno internetowa, jak i miejska, a także kolędowanie z muzykami Narodowego Forum Muzyki.

Pomimo niesprzyjających warunków do świętowania, Hydropolis zachęca do wspólnej zabawy, zarówno w przestrzeni wirtualnej, jak i w terenie.

Zapraszamy do wspólnego świętowania piątych urodzin Hydropolis. Będzie nietypowo, bo to my przygotowaliśmy prezenty. Można je będzie wygrać w grze internetowej, a także w grze miejskiej. W tym roku będziemy też kolędować wraz z muzykami z Narodowego Forum Muzyki pod wrocławskim Przylądkiem Dobrej Nadziei, a także koło Domów Pomocy Społecznej. Naprawdę będzie się działo! – zachęca Marcin Garcarz, wiceprezes MPWiK.

Dla tych, którzy wolą pozostać w domach Hydropolis przygotowało grę internetową HYDROchallenge, w której do wygrania jest aż 20 zestawów, w skład którego wchodzą między innymi gry planszowe #HYDROwDOMU. Jak dołączyć do zabawy? Wystarczy wejść na stronę: https://urodzinowyhydrochallenge.pl, zarejestrować się i podjąć szereg wyzwań. Na ochotników czekają zadania zręcznościowe, kreatywne i klasyczne „pytania za 100 punktów”. Zabawa potrwa do godz. 23.59 w niedzielę, 13 grudnia.

Hydropolis zaprasza również na HYDROcaching, czyli terenową grę miejską, której motywem przewodnim jest popularny na całym świecie geocaching. Na najlepszych zawodników czeka aż 50 ukrytych butelek rozlokowanych w przestrzeni miejskiej. Każda z nich umożliwi nam odebranie prezentu pełnego niespodzianek. Zabawa potrwa cały weekend 12-13 grudnia. Zarówno w sobotę, jak i niedzielę o godz. 10.00 na facebookowym profilu Hydropolis zostanie umieszczona mapa z lokalizacją butelek w terenie.

W tym roku nie możemy świętować urodzin Hydropolis na miejscu, ponieważ musi ono pozostać zamknięte ze względu na pandemię, ale zrobimy co w naszej mocy, aby uczcić ten mały, ale jakże istotny dla nas jubileusz. Pięć lat ciężkiej pracy całego zespołu minęło bardzo szybko. Cieszę się, że tyle udało nam się zrobić. Z głowami pełnymi pomysłów wyczekujemy kolejnych lat i mamy nadzieję, że niebawem goście powrócą do naszego centrum wiedzy o wodzie – mówi Marcin Garcarz, wiceprezes MPWiK.

Szczegóły dotyczące urodzinowych wydarzeń znajdują się na facebookowym profilu Hydropolis.

Wspólne kolędowanie

Z okazji urodzin centrum wiedzy o wodzie planuje także kolędowanie. Świąteczny orszak Hydropolis oraz Narodowego Forum Muzyki odwiedzi osoby starsze i potrzebujące.

Dla nas najlepszym prezentem urodzinowym będzie radość innych. Postaramy się dotrzeć do osób, którym teraz samotność może szczególnie doskwierać. Mamy nadzieję, że kolędowanie wprowadzi je w świąteczny klimat i choć na chwilę poczują się lepiej – wyjaśnia Wiola Samborska, menedżerka CEE Hydropolis.

Z podobną misją edukatorzy wybiorą się pod budynek Kliniki „Przylądek Nadziei” Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. W towarzystwie 3-metrowych szczudlarzy z grupy artystycznej Bagienne Świetliki i w bajkowej scenerii baniek mydlanych będą umilać czas dzieci, które przebywają w placówce. To już kolejna wizyta w tym miejscu. W kwietniu w ramach projektu „Hydropolis charytatywnie” – pracownicy centrum wiedzy o wodzie wspólnie z maskotkami Hydropolis pokazali dzieciom, w jaki sposób dbają o formę i kondycję fizyczną.

Pięć lat historii i rozwoju

Hydropolis to atrakcja, która pojawiła się na turystycznej mapie Stolicy Dolnego Śląska w grudniu 2015 roku i od tego czasu odwiedziło ją 1,3 miliona osób zainteresowanych wodą i ekologią. W swych progach centrum wiedzy o wodzie witało gości ze świata nauki, kultury czy polityki, to m.in.: Don Walsh, pierwszy człowiek, który z Jacquesem Piccardem dotarł do najgłębszego miejsca na ziemi, a także Ryszard Horowitz, znakomity fotografik polskiego pochodzenia. Obaj panowie stali się ambasadorami miejsca. Centrum odwiedziła także Auma Obama – działaczka społeczna, sławna socjolożka i dziennikarka, a prywatnie przyrodnia siostra 44. prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Hydropolis zostało uznane za jeden z Nowych Cudów Polski przez National Geographic Traveler. Cały czas rozwija swoją działalność edukacyjną, a także wystawę o kolejne eksponaty. Z okazji 3. urodzin w centrum pojawiła się makieta centrum Wrocławia wykonana w technologii druku 3D, a w 2019 r. – stacja badawcza, która pozwala zanurzyć się w oceanie i odkryć piękno raf koralowych. Jedną z najnowszych atrakcji jest interaktywne lustro przedstawiające ślad wodny jedzenia i odzieży.