Hydropolis scenerią ważnej uroczystości

Wrocław oficjalnie z tytułem European Best Destination! 4 kwietnia w Hydropolis odbyła się gala, podczas której Prezydent Rafał Dutkiewicz odebrał statuetkę za zwycięstwo w prestiżowym konkursie.

Stolica Dolnego Śląska zdobyła ponad 41 tysięcy głosów, pokonując m.in. Mediolan, Amsterdam, Ateny, Paryż, Barcelonę, Londyn i hiszpańskie Bilbao. – Wszystkim osobom, które oddały głos, chciałem bardzo serdecznie podziękować. Wrocław to piękne, otwarte i europejskie miasto, a ten tytuł jest tego kolejnym potwierdzeniem. Żyjemy w czasach, w których możemy łatwo podróżować i zwłaszcza Europa stała się dla nas bardzo otwarta i dostępna. Szczęśliwie możemy więc wszystkich zainteresowanych z całego świata zaprosić do Wrocławia. Przyjeżdżajcie do naszego miasta – powiedział ze sceny prezydent Rafał Dutkiewicz

To kolejny raz, kiedy Urząd Miasta zaufał nam i powierzył organizowanie ważnego wydarzenia. Rok temu gościliśmy spotkanie Tweet Up z udziałem pana prezydenta – mówi Rafał Zagrobelny, menedżer Hydropolis. – Tym razem Hydropolis stało się scenerią dla uroczystości wręczenia nagrody, która jest bezpośrednio związana z działalnością naszego centrum wiedzy. Hydropolis jest jedną z głównych atrakcji turystycznych miasta. Śmiało możemy powiedzieć, że pracownicy CEE przyczynili się do tego wyróżnienia.

Statuetkę w środowe przedpołudnie wręczał prezes European Best Destinations, Maximilien Lejeune, który był pod ogromnym wrażeniem Hydropolis. – To pierwsze miejsce, które mam okazję zobaczyć podczas wizyty we Wrocławiu, ale już mogę powiedzieć, że będzie moim ulubionym – podkreślał.

European Best Destination jest międzynarodową organizacją z siedzibą w Brukseli, która zajmuje się promocją kultury i turystyki w Europie. Nagroda przyznawana jest corocznie. W rywalizacji bierze udział 20 miast.

Szacuje się, że dzięki zdobyciu tegorocznego tytułu ruch turystyczny we Wrocławiu zwiększy się o ok. 15%.