Hydropolis najlepsze na Dolnym Śląsku i w Polsce?

Wrocławskie centrum wiedzy o wodzie otrzymało 11 nagrodę, tym razem dla Najlepszego Produktu Turystycznego Dolnego Śląska 2018 roku. Wkład Hydropolis w rozwój turystyki regionu został także doceniony nominacją do tej samej nagrody, ale na skalę krajową. O tym, czy jest najlepsze w Polsce, zdecydują internauci. 

W połowie października Hydropolis odebrało 11 nagrodę do swojej kolekcji. W czasie Kongresu Turystyki Polskiej wręczono przedstawicielom nagrodę dla Najlepszego Produkt Turystyczny Dolnego Śląska 2018 roku. – Jesteśmy dumni, że Hydropolis ma wpływ na atrakcyjność nie tylko Wrocławia, ale także całego województwa. To już 5 nagroda za działalność turystyczną dla wrocławskiego centrum edukacji ekologicznej – komentuje Rafał Zagrobelny, menedżer Hydropolis. 

Organizatorzy konkursu uznali, że Hydropolis zasługuje na walkę o kolejny tytuł. Do 26 października poprzez stronę: https://tinyurl.com/yan87eja można głosować na Najlepszy Produkt Turystyczny w Polsce 2018 roku. Głosy można oddawać raz dziennie. Dolny Śląsk reprezentuje oczywiście wrocławskie centrum wiedzy o wodzie, które rywalizuje o nagrodę m.in. z Centrum Hewelianum z Gdańska, Zamkiem Moszna, czy też Sztolnią Królowa Luiza. – Prosimy o Państwa głosy. Obiecujemy dumnie reprezentować Dolny Śląsk, nie tylko w czasie konkursu i udowodnimy, że jesteśmy warci tytułu Najlepszego Produktu Turystycznego w Polsce – mówi Zagrobelny. Certyfikaty przyznaje Polska Organizacja Turystyczna na podstawie wypełnionej aplikacji oraz oddaje częściowy wybór internautom. Wyniki głosowania zostaną ogłoszone 26 listopada. 

Hydropolis to unikatowe centrum wiedzy, które łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą i rozrywkową. Odkrywa procesy, w których bierze udział woda – od funkcji pełnionych w ciele człowieka, po prądy oceaniczne, które kształtują klimat na Ziemi. Wystawa podzielona jest na 9 stref tematycznych, każda z nich przedstawia substancję życia z innego ujęcia. Można w nich m.in. obejrzeć film na panoramicznym ekranie 360 stopni, wejść do legendarnego batyskafu Trieste, czy też samodzielnie sprawdzić działanie starożytnych wynalazków wodnych. Hydropolis, to miejsce, w którym technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą jednemu celowi: ukazaniu wody z różnych, fascynujących perspektyw. 

Aktualnie na liście wyróżnień Hydropolis znajdują się: 

– Cud Polski 2016 National Geographic Traveler; 

– wyróżnienie w konkursie Zabytek Zadbany Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego; 

– wyróżnienie w konkursie Piękny Wrocław w kat. Modernizacja obiektu historycznego; 

– Dolnośląski Klucz Sukcesu za najlepszą inicjatywę edukacyjną; 

– wyróżnienie od prestiżowego magazynu online Merit Award za kurtynę wodną; 

– wyróżnienie w konkursie Best Places Wroclaw 2016 przewodnika Local Life; 

– nagroda publiczności Copper in Architecture Awards 2017; 

– certyfikat jakości 2017 od Tripadvisor. 

– tytuł najlepszej atrakcji dla dzieci 2018 roku wg portalu dzieckowpodrozy.pl 

– najlepszy obiekt eventowy 2017 roku w kategorii Uniqe MP Power Awards 

– najlepszy produkt turystyczny Dolnego Śląska 2018