„H2OLAS” – wystawa Lasów Państwowych w Hydropolis

Powietrze i woda to dwa składniki niezbędne do życia. Dzięki obecności lasów możemy między innymi oddychać oczyszczonym powietrzem, a także magazynować zasoby wody pitnej. Odkryj wszystkie związki łączące to środowisko z żywiołem wody za pomocą najnowszej wystawy czasowej, którą zorganizowaliśmy wspólnie Lasami Państwowymi.

Na odwiedzających wystawę „H2OLas” czeka makieta przedstawiająca gospodarkę węglową lasów, kolekcja roślin leśnych, a także prezentacja gospodarki wodnej lasów. Na planszach przedstawiona została ponad stuletnia historia Lasów Państwowych oraz zaprezentowano zmiany w wyglądzie munduru służb leśnych. Materiał filmowy wprowadzi widzów w obowiązki i charakter pracy leśnika.

Dodatkowo, w weekend otwarcia (5-6 stycznia) dolnośląskie nadleśnictwa wspólnie przeprowadzą doświadczenia i pokazy. Natomiast co dwa tygodnie w sobotę i niedzielę leśnicy, po kolei z Milicza, Miękini, Obornik Śląskich, Oleśnicy i Żmigrodu, będą prowadzić odrębne warsztaty ekologiczne. Ich uczestnicy porozmawiają m.in. o roli drzew w przyrodzie, o tym w jaki sposób rośliny transportują wodę, a w części warsztatowej wezmą udział w ciekawych doświadczeniach. Warsztaty są darmowe, wejście na wystawę płatne zgodnie z cennikiem.

Bezpłatne zajęcia weekendowe zaplanowano na: 19-20.01, 2-3.02, 16-17.02, 2-3.03 i 16-17.03.2019 w godzinach: 11.00, 13.00 i 15.00. Każde z nich potrwają do 60 min, a grupy mogą liczyć ok. 25 osób. Aby zapisać się na warsztaty, należy wysłać e-mail na adres: rezerwacje@hydropolis.pl, a w treści wpisać: imię i nazwisko uczestnika, datę, godzinę i liczbę osób. Otrzymanie potwierdzenia rezerwacji gwarantuje miejsce na warsztatach.

Serdecznie zapraszamy!