FESTIWAL WODY WE WROCŁAWIU

Ekogotowanie z Pascalem Brodnickim, koncert Reni Jusis, gra terenowa „Poznaj wodę”, cztery bary z wodą i interaktywny naukowy plac zabaw dla dzieci, to tylko niektóre z atrakcji I edycji Festiwalu Wody (29 czerwca 2019 r., teren MPWiK). 

– Ideą Festiwalu Wody jest promowanie ekologicznego i zdrowego stylu życia oraz dzielenie się wiedzą o wodzie. Opowiemy mieszkańcom i gościom, jak korzystać z wody w sposób rozsądny, oszczędny i bardziej efektywny dla przyszłych pokoleń – mówi Marcin Garcarz, wiceprezes MPWiK. W programie Festiwalu m.in.: spotkanie z Reni Jusis, która jest pionierką zarówno muzycznej sceny klubowej w Polsce, jak i ekologicznych postaw wśród polskich gwiazd. – Na naszym Festiwalu Reni opowie o tym, co oznacza bycie odpowiedzialną/-ym za środowisko, bo właśnie ona jest od lat zaangażowana m.in. w akcje WWF czy PAH – dodaje Marcin Garcarz. Woda i jedzenie to produkty, które marnujemy najczęściej. Wystarczą małe kroki, aby zmienić codziennie nawyki. Wrocławskie MPWiK przybliży uczestnikom światową filozofię Zero Waste. Pascal Brodnicki, który od lat wspiera akcje ekologiczne, m.in. kampanię Polskiej Akcji Humanitarnej zorganizowaną na Światowy Dzień Wody, czy też działania WWF „S.O.S. DLA ŚWIATA”, pokaże jak gotować, nie marnując produktów.

– Wrocławianki i wrocławianie, którzy przyniosą ze sobą przynajmniej pięć plastikowych butelek, będą mogli wymienić je na drobne upominki. Zapraszamy do udziału w rodzinnej grze terenowej „Poznaj wodę”. Przygotowaliśmy także ekologiczną grę planszową w rozmiarze XXL, plac zabaw dla najmłodszych i ekopuzzle. Do dyspozycji naszych gości będzie też strefa chillout, food trucki serwujące jedzenie w ekosposób oraz to, czego nie może zabraknąć na terenie MPWiK, czyli wrocławska kranówka prosto z beczkowozu, z różnymi dodatkami –  z cytryną, ogórkiem, miętą – zaprasza wiceprezes MPWiK.

Festiwalowy wieczór uświetni pokaz PATMAN CREW – mistrzów mappingu. Zaprezentują połączenie technologii, tańca, komedii, muzyki na żywo oraz gry światła i wody. Scenariusz show został zbudowany na motywie wody – na scenie nastąpi jej ożywienie i będzie wchodzić w interakcje z tancerzami. Festiwal zakończy silent disco – cicha impreza taneczno-muzyczna, nieuciążliwa dla najbliższego otoczenia, np. dla zwierząt z pobliskiego Zoo. Wstęp wolny. Startujemy o 14.00 i bawimy się do północy.

 

Program Festiwalu:

14:00 Otwarcie festiwalu – prowadzenie całego dnia Tomasz Wołodźko i Kasia Pawlak
14:00-19:00 Atrakcje dla dzieci i rodzin
14:30-15:00 Rodzinny konkurs na scenie (z wiedzy o wodzie)
15:00-15:40 Ekologia na co dzień – spotkanie z Reni Jusis
15:00-18:00 Gra miejska „Poznaj wodę”
15:40-16:00 DJ na scenie – chillout/Konkursy prowadzących
16:00-18:00 Ekologiczne gotowanie – spotkanie z Pascalem Brodnickim
18:00-20:00 DJ na scenie – chillout
18:30 Ogłoszenie wyników gry miejskiej „Poznaj wodę”
20:00-21:10 Koncert gwiazdy wieczoru – Reni Jusis
21:50 Zakończenie Festiwalu, zaproszenie na uroczysty finał
21:50-22:00 Specjalny finałowy show na scenie w wykonaniu Patman Crew
22:00-24:00 Silent Disco – DJ-e związani z radiem RAM – Druh Sławek, Maciek Szabatowski, Maciek Przestalski