Weź udział w 15. edycji Wielkiego Konkursu Fotograficznego

Wspólna troska o wodę i naszą planetę sprawiła, że połączyliśmy siły z redakcją magazynu National Geographic. W 15. edycji Wielkiego Konkursu Fotograficznego Hydropolis patronuje nowej kategorii poświęconej wodzie. Możecie w jej ramach zgłaszać zdjęcia w trzech tematach: ocean życia, człowiek i woda oraz miasto i woda.

– W obliczu zmian klimatycznych coraz bardziej doceniamy wodę. To właśnie ten żywioł stał się głównym bohaterem jubileuszowej edycji Wielkiego Konkursu Fotograficznego. Wraz z Hydropolis chcemy zaprosić Was do ukazania wody z różnych, fascynujących perspektyw – mówi Agnieszka Franus red. naczelna National Geographic Polska i Nationl Geographic Traveler.

Z dnia na dzień maleją zasoby wody do picia na świecie. Dlatego promowanie ekologicznego i zdrowego stylu życia to w naszych czasach niezwykle ważne zajęcie. Zależy nam na tym, by uczestnicy konkursu pokazali poprzez swoje prace fotograficzne, jak korzystać z wody w sposób rozsądny, oszczędny i bardziej efektywny dla przyszłych pokoleń, ale też jak woda wpływa na nasze codzienne życie – mówi Marcin Garcarz, wiceprezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu, które powołało do życia Hydropolis

Współpraca z National Geographic to forma kontynuacji Konkursu Fotograficznego Hydropolis, który odbywał się w ubiegłych latach. Oprócz kategorii specjalnej Hydropolis, uczestnicy konkursu mogą nadsyłać prace w innych kategoriach: krajobraz, ludzie, zwierzęta, fotoreportaż. Zdjęcia można zgłaszać za pośrednictwem strony www.wkf.national-geographic.pl. Należy wejść w zakładkę „zgłoszenia”, wybrać kategorię i załadować wybrane zdjęcia.

W jury tegorocznego konkursu zasiadają Agnieszka Franus, Paweł Młodkowski, Marek Arcimowicz, Iwona El Tanbouli, Tomasz Michniewicz oraz Rafał Zagrobelny.

Wielki Konkurs Fotograficzny jest organizowany od 2005 roku. Inicjatywa była wielokrotnie nagradzana, m.in. przez miesięcznik branżowy Press i centralę National Geographic Society w Waszyngtonie.

Nagrodami, oprócz publikacji zdjęć na łamach National Geographic Polska i wystawienia ich w Hydropolis, są:

Grand Prix Konkursu:

  • Aparat fotograficzny Panasonic Lumix DC G9 o wartości 5 600 zł
  • Voucher na fotoksiążkę Cewe o wartości 500 zł

1 miejsce w każdej z 4 kategorii tematycznych oraz 3 w kategorii specjalnej Hydropolis:

  • Aparat fotograficzny Panasonic Lumix DMC TZ90 o wartości 1 500 zł

1 wyróżnienie w każdej z 4 kategorii tematycznych oraz 3 w kategorii specjalnej Hydropolis:

  • Vouchery na fotoksiążkę Cewe o wartości 200 zł

 

Fotografie można nadsyłać we wszystkich kategoriach do 8 września 2019 roku.

Mecenasem tegorocznej edycji konkursu jest Hydropolis – centrum wiedzy o wodzie.

Partnerami nagród są Panasonic oraz Cewe Polska.

Więcej szczegółów oraz regulamin konkursu: www.national-geographic.pl/wkf