Weź udział w II edycji Konkursu Fotograficznego Hydropolis!

Wody naszej planety są w coraz gorszym stanie. Bądź głosem Ziemi i pokaż ten problem na swoich zdjęciach! Weź udział w II edycji Konkursu Fotograficznego Hydropolis i wygraj atrakcyjne nagrody – zdjęcia można zgłaszać od 21 czerwca do 17 sierpnia br.

Rozpoczęła się długo wyczekiwana, II edycja Konkursu Fotograficznego Hydropolis (KFH). Czekamy na zdjęcia w trzech kategoriach – Ocean życia, Miasto i woda oraz Człowiek i woda. Każda z nich swoją nazwę zaczerpnęła od konkretnej strefy wystawy Hydropolis, jednak ich interpretacja jest dowolna.

– Inicjatywa kierowana jest do każdego, kto lubi fotografować otaczającą go rzeczywistość. Zdjęcia mogą np. ukazywać piękno dziewiczej przyrody, rolę wody w życiu człowieka, zagrożenia ekologiczne, bogactwo życia morskiego albo problemy z dostępem do wody pitnej – podaje przykłady Rafał Zagrobelny, menedżer Hydropolis. – Ideą konkursu jest budowanie świadomość i wrażliwości dotyczącej środowiska i substancji, bez której nie byłoby świata, jaki znamy.

Przejdź do strony konkursu

– Zależy nam także na przybliżaniu działalności wodociągowo-kanalizacyjnej oraz poszukiwaniu artystycznych ujęć wody. Konkurs nie przez przypadek odbywa się w okresie wakacyjnym. Chcemy zarażać szerokie grono odbiorców pasją do podróżowania i miłością do natury. Liczymy na ciekawe zdjęcia i dobrą zabawę – uzupełnia Aleksander Łoś, rzecznik prasowy MPWiK S.A., instytucji, która powołała do życia Hydropolis.

Do wygrania atrakcyjne nagrody

W puli znajdują się m.in. nagroda grand prix w wysokości 2 000 zł za najlepsze zdjęcie oraz 1 000 zł w ramach nagrody publiczności. Głosować można do 31 sierpnia na stronie internetowej konkurs.hydropolis.pl. Każdy internauta może oddać jeden głos dziennie.
– Poza nagrodami rzeczowymi i pieniężnymi, przygotowaliśmy coś specjalnego… po rozstrzygnięciu konkursu, zorganizujemy w Hydropolis wystawę składającą się z wyróżnionych fotografii – zapewnia Rafał Zagrobelny.

Na czym to polega?

Swoje fotografie można zgłaszać do 17 sierpnia 2018 za pośrednictwem strony internetowej www.konkurs.hydropolis.pl. Wystarczy się zarejestrować, wypełnić prosty formularz zgłoszeniowy i wgrać zdjęcie. Zgłoszenie udziału jest darmowe a każdy uczestnik może przesłać maksymalnie trzy fotografie. Zwieńczeniem Konkursu będzie uroczysta Gala, która odbędzie się 6 października 2017 w Hydropolis.

W I edycji Konkursu, która odbyła się latem 2017 roku, zgłoszono ponad 2 500 zdjęć a internauci oddali łącznie ponad 40 000 głosów na nagrodę publiczności.

Poznaj jurorów!

  • Ryszard Horowitz – uważany za najwybitniejszego polskiego fotografika, pionier cyfrowej obróbki zdjęć oraz Ambasador Hydropolis;
  • Mateusz Piesiak – fotograf dzikiej przyrody. Dwukrotnie zdobył pierwsze miejsce w największym konkursie fotograficznym o tematyce przyrodniczej „BBC Wildlife Photographer of the Year”;
  • Agnieszka Franus – Redaktor Naczelna National Geographic Polska, National Geographic Traveler i Kaleidoscope. Jest jurorką w konkursach fotograficznych oraz redaktorką książek;
  • Arkadiusz Franas – Redaktor Naczelny Gazety Wrocławskiej, dziennikarz z wieloletnim stażem.

Ważne informacje:
Strona internetowa: konkurs.hydropolis.pl;
Kontakt: konkurs@hydropolis.pl
Termin zgłaszania fotografii: do 17 sierpniaGłosowanie internautów: do 30 sierpnia

Wielka gala finałowa w Hydropolis: 5 października

Partnerzy medialni:

  • National Geographic Polska,
  • TVP Wrocław,
  • Radio Eska,
  • Gazeta Wrocławska,
  • Nasze Miasto