Weekendowe HYDROporanki – nowe rodzinne warsztaty online z CEE Hydropolis

Zapraszamy na rodzinne warsztaty z CEE Hydropolis! Już w najbliższy weekend, 10 i 11 kwietnia o godz. 10:00 odbędą się niezwykłe zajęcia online.

Sobota 10.04. – Ogień i wulkany

Ogień – jeden z czterech żywiołów. Nie do okiełznania. Ale czy na pewno? Na warsztacie uczestnicy zapoznają się z tą siłą natury i przekonają się, że można wiele z nią poeksperymentować. Prowadząca zdradzi kilka niebezpiecznych sekretów na temat pożaru i wyjaśni, czym jest tzw. trójkąt spalania. Głównym zadaniem uczestników będzie wykonanie od podstaw wulkanu własnego projektu! Oczywiście nie zabraknie erupcji i wybuchów.

Niedziela 11.04. – Pogoda i meteorologia

Na zajęciach dowiemy się m.in. jakie są składniki pogody i przypomnimy sobie, czym są zjawiska meteorologiczne. Uczestnicy wezmą udział w zajęciach manualno-artystycznych i wykonają termometr własnego projektu. Przyrząd idealnie nada się do zrozumienia, czym jest temperatura, ciepło, zimno oraz przyda się także w nauce matematyki (liczb dodatnich i ujemnych). W dalszej części uczestnicy, korzystając z pomocy prowadzącego, skonstruują wiatromierz. Prowadzący także zdradzi trik, jak stworzyć tornado w słoiku, a uczestnicy sami przeprowadzą doświadczenie i przekonają się, czy smog ma wielkie oczy oraz jak samemu wywołać deszcz w słoiku.

Bilety w cenie 10 zł za osobę można zakupić na stronie https://bilety.hydropolis.pl/.

Warsztaty odbędą się poprzez aplikację Teams. Po zakupie biletów otrzymają Państwo drogą mailową link do spotkania oraz informację, co należy przygotować na zajęcia.