4. Urodziny Hydropolis

Śnieżna kula, w której można wykonać magiczne zdjęcia, żywa wystawa, niebieski Święty Mikołaj czy wyjątkowe, świąteczne przedstawienie dla najmłodszych – między innymi takie atrakcje przygotowało Hydropolis na najbliższy weekend. Centrum wiedzy o wodzie świętuje swoje 4. urodziny.

 

Piątek z Mikołajem

6 grudnia Hydropolis odwiedzi niebieski św. Mikołaj. Podczas warsztatów dzieci wspólnie wykonają ozdoby choinkowe z ekologicznych materiałów. Będzie to czas świetnej zabawy, ale także nauki, jak postępować zgodnie z zasadą less waste.

Nasi animatorzy pokażą najmłodszym, że każda rzecz może mieć drugie życie. Zużyte materiały niekoniecznie muszą trafić do kosza, mogą nam się jeszcze przydać do wykonania pięknych ozdób choinkowych – wyjaśnia Wiola Samborska, menedżerka Działu Marketingu MPWiK.

Miłośnicy łakoci będą mogli samodzielnie udekorować pierniki. Ręcznie przygotowane ozdoby i smakołyki zawisną na „hydropolisowej” choince, a część z nich trafi do domów gości. Wyjątkową atrakcją mikołajkową będzie wielka dmuchana śnieżna kula. W jej wnętrzu – wśród wirującego śniegu – można będzie sobie zrobić magiczne zdjęcie.

Sobota urodzinowa

Na odwiedzających Hydropolis w sobotę czeka wyjątkowa niespodzianka. Wystawa w centrum wiedzy o wodzie na jeden dzień ożyje! W niektórych strefach obiektu będą aktorzy, którzy wcielą się w postaci nawiązujące tematycznie do ekspozycji. Każdy z nich będzie miał dla odwiedzających zadania do wykonania.

Dodatkowo dla gości przygotowano słodki urodzinowy poczęstunek, a w Strefie Wejścia – lemoniadę przygotowaną z kranówki.

Nasze urodziny to także okazje, by przypomnieć wszystkim, że woda z kranu jest zdrowa, pełna minerałów i w niczym nie ustępuje wodzie butelkowanej. Bardzo często jest po prostu od niej lepsza. Picie kranówki to duża ulga dla środowiska i domowego budżetu – mówi Marcin Garcarz, wiceprezes MPWiK.

Niedziela w świecie bajek

W niedzielę Hydropolis zabierze najmłodszych w podróż do świata bajek. Co półtorej godziny będzie  wystawiana specjalnie przygotowana na tę okoliczność bajka. Zobaczymy losy Mikołaja, któremu na drodze do dzieci stanęły trudności pogodowe i płatająca figle woda w różnych stanach skupienia. Czy Święty dotrze na czas? O tym przekonają się widzowie o 10:30, 12:00, 13.30, 15:00, 16:30 i 18:00 w strefie Stany Wody.

Nowości na urodziny

Od soboty odwiedzający Hydropolis będą mogli kupić roczną, imienną kartę wstępu. Jej cena to 90 zł w przypadku osób dorosłych oraz 60 zł – dla dzieci i młodzieży. Karta pozwoli na nielimitowane wizyty w centrum wiedzy o wodzie przez 365 dni od momentu zakupu.

Nowością będą także karty pracy dla uczniów szkół podstawowych i średnich, które z łatwością wypełnimy, uważnie zwiedzając wystawę. Za prawidłowe rozwiązanie przy kasie będzie czekać drobna nagroda. Co kwartał pojawią nowe karty pracy. Dla osób, które w ciągu całego roku wypełnią wszystkie cztery, Hydropolis przygotowało specjalną atrakcję.