Po dwóch miesiącach Hydropolis otwiera się dla gości!

Centrum wiedzy o wodzie Hydropolis ponownie zaprasza wszystkich w swoje progi. Wrocławska atrakcja turystyczna będzie dostępna od 26 maja 2020 roku. Na odwiedzających czekają pewne zmiany, które wynikają z troski o ich zdrowie i bezpieczeństwo, ale także nowości. 

 

Zgodnie z decyzją Rządu, wynikającą z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce, atrakcje turystyczne były zamknięte od 12 marca 2020 r. W drugim etapie odmrażania gospodarki, od 4 maja 2020 r. przywrócono możliwość otwierania się muzeów i instytucji kultury. Po uzyskaniu pozytywnej opinii Sanepidu – Hydropolis ponownie udostępnia swoją ekspozycję dla zwiedzających z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

Na terenie centrum wiedzy o wodzie będzie mogło przebywać łącznie 100 gości. Każdy z nich przy zakupie biletu otrzyma jednorazowe rękawiczki. Zwiedzający będą poddawani obowiązkowemu pomiarowi temperatury ciała i muszą pamiętać o noszeniu maseczek. Wśród wytycznych Sanepidu jest również zakaz korzystania z siedzisk znajdujących się na terenie Hydropolis.

Zadbaliśmy o dezynfekcję przestrzeni i w pawilonie kasowym, i na ekspozycji. Ponadto na terenie całego obiektu będą rozmieszczone pojemniki z płynem do dezynfekcji. Dbamy o bezpieczeństwo naszych gości, ale także pracowników. Przewodnicy będą pracować w maseczkach lub przyłbicach oraz w rękawiczkach, a w pawilonie kasowym została zainstalowana ścianka z pleksi, oddzielająca sprzedawcę od gościa  – wyjaśnia Wiola Samborska, menedżerka centrum wiedzy o wodzie.

Zmianie ulegną godziny pracy Hydropolis. Ekspozycja będzie dostępna dla odwiedzających od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00-19:00, a w weekendy od 10:00 do 20:00.

Przetrwaliśmy trudny czas izolacji i dzisiaj wychodzimy z niego silniejsi. W trakcie zamknięcia Hydropolis przenieśliśmy wszystkie działania do przestrzeni wirtualnej, tworząc projekt #HYDROwDOMU. Jednocześnie intensywnie pracowaliśmy nad tym, aby nasze centrum wiedzy o wodzie było jeszcze ciekawszym miejscem – mówi Marcin Garcarz, wiceprezes MPWiK Wrocław. – Już niebawem zaprezentujemy nową wystawę czasową „Przeciek”, która porusza bardzo ważne zagadnienie. Dziś nasze dyskusje dominuje temat koronawirusa. Tymczasem zmagamy się z drugim ważnym problemem – suszą. Stąd każdy z nas powinien dbać o wodę i używać jej racjonalnie, o co apelujemy przy każdej nadarzającej się okazji – dodaje.

Wystawa „Przeciek” zostanie otwarta  na początku czerwca 2020 r. Jej widzowie  dowiedzą się, dlaczego zasoby wody do picia wciąż się zmniejszają. Przekonają się na czym polegają zaburzenia obiegu wody w przyrodzie, które z kolei powodują okresy suszy, powodzie i skażenie wody. Po obejrzeniu wystawy „Przeciek” goście wyjdą bogatsi w wiedzę, jak chronić wodę, co w dzisiejszych czasach jest bardzo ważne.