Hydropolis charytatywnie

Hydropolis charytatywnie w hospicjach, domach dziecka
i świetlicach środowiskowych
 

Ferie zimowe to czas beztroski, zabawy i aktywnego wypoczynku. Niestety nie wszystkie dzieci mogą je spędzić w wymarzony sposób. Hydropolis znalazło jednak wyjście z sytuacji. Edukatorzy z wrocławskiego centrum wiedzy docierają do tych najmłodszych, którzy nie mogą odwiedzić obiektu.

Niecodzienna oferta Hydropolis

Na ferie zimowe Hydropolis przygotowało niecodzienną ofertę. Teraz aby zobaczyć niezwykłe doświadczenia chemiczne i fizyczne, nie trzeba wcale odwiedzać centrum wiedzy o wodzie. To animatorzy charytatywnie goszczą w świetlicach środowiskowych, domach dziecka czy hospicjach. W tych miejscach organizują warsztaty, podczas których opowiadają o wyjątkowości wody, a także przeprowadzają efektywne doświadczenia chemiczne i fizyczne.

Efektywne pokazy doświadczeń

Uczestnicy zajęć dowiedzą się między innymi jak wykonać pastę do zębów dla słonia, skąd się bierze woda i dlaczego łódka tonie. Zobaczą doświadczenia z suchym lodem i sprawdzą, czy „oliwa jest zawsze sprawiedliwa”. Poznają „nurka Kartezjusza”, który pływa dzięki prawu wyporności Archimedesa i prawu Pascala, a także wykonają inne doświadczenia przybliżające właściwości wody i sposoby jej wykorzystania.

Przyjemne z pożytecznym 

Od wielu lat Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu angażuje się w projekty społeczne, których celem jest podnoszenie świadomości ekologicznej mieszkańców. Wiele z tych programów adresowanych jest do najmłodszych. Szczególną ofertę edukacyjną przygotowuje Hydropolis – miejsce, w którym różnorodne technologie multimedialne i interaktywne instalacje służą jednemu celowi: ukazaniu wody z różnych, fascynujących perspektyw. Po trzech latach funkcjonowania wrocławskie centrum wiedzy o wodzie rozszerza kręgi swej działalności i wychodzi na zewnątrz.

– Mamy nadzieję, że pokazy umilą czas dzieciom, które z różnych powodów nie mogą nas odwiedzić. Przygotowaliśmy zajęcia, które łączą przyjemne z pożytecznym. Eksperymenty są bardzo widowiskowe, a dzięki nim upowszechniamy wiedzę o wodzie, co jest misją Hydropolis – mówi Monika Domaradzka, lider zespołu Hydropolis.

Hydropolis charytatywnie

Oferta przygotowana przez Hydropolis jest całkowicie bezpłatna i przeznaczona dla dzieci w wieku od 4 do 17 lat. W sumie w te ferie animatorzy odwiedzą około dziesięciu miejsc we Wrocławiu i pobliskich miejscowościach, a w przeprowadzonych warsztatach weźmie udział nawet 350 dzieci.