Warsztaty edukacyjne z Hydropolis w Alei Bielany

25 i 26 listopada w Alei Bielany odbędą się warsztaty edukacyjne H2O, ZARKĘĆ TO!. Przygotowane przez Hydropolis i MPWiK Wrocław wodne eksperymenty porwą najmłodszych atrakcjami, zabawą i nauką. Wszystko to w ramach akcji H2O – ZAKRĘĆ TO! – specjalnego programu zachęcającego do sprytnego oszczędzania wody w domu.

W nadchodzący weekend w Alei Bielany rozpoczyna się akcja H2O, ZARKĘĆ TO!. Przez najbliższe miesiące centrum będzie inspirować wrocławian do sprytnego oszczędzania wody. Podczas trwania kampanii zarówno klienci Alei jak i wszyscy mieszkańcy Wrocławia, będą mieli okazję dowiedzieć się jak znacząco zmniejszyć zużycie wody, wprowadzając jedynie drobne zmiany w codziennych nawykach. Przy okazji okaże się, że przyniesie to spore oszczędności w portfelu. W ramach akcji odbywać się będą warsztaty i wystawy, które ukażą wodę z różnych, fascynujących perspektyw.

Czym jest pasta do zębów dla słonia i jak ją stworzyć? Jak wygląda suchy lód i czy jest zimny? I po co właściwie trzeba oszczędzać wodę? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań związanych z wodą będzie można poznać podczas niezwykle widowiskowych warsztatów edukacyjnych, które specjalnie dla dzieci przygotowali eksperci z Hydropolis i MPWiK Wrocław. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w doświadczeniach, które pozwolą im poznać wodę z różnych perspektyw.

Warsztaty składają się z 30-minutowych pokazów organizowanych o pełnych godzinach od 12:00 do 17:00. Przybliżą one najmłodszym właściwości fizyczne i chemiczne związane z wodą, takie jak siłę wyporu cieczy, jej gęstość, sublimację i napięcie powierzchniowe.

Warsztaty odbędą się 25 i 26 listopada, w godzinach od 12:00 do 17:00 przy środkowym wejściu do Alei Bielany.