Rusza 16. edycja Wielkiego Konkursu Fotograficznego

National Geographic Polska oraz Centrum Wiedzy o Wodzie Hydropolis zapraszają do udziału w kolejnej 16. edycji Wielkiego Konkursu Fotograficznego.

Wielki Konkurs Fotograficzny jest organizowany od 2005 roku. Inicjatywa była wielokrotnie nagradzana, m.in. przez miesięcznik branżowy Press i centralę National Geographic Society w Waszyngtonie.

 

 

W tym roku po raz drugi pojawi się kategoria specjalna, skupiająca się wokół trzech obszarów: ocean życia, człowiek i woda oraz miasto i woda. Tej kategorii patronuje Hydropolis – wrocławskie Centrum Wiedzy o Wodzie.

W obliczu zmian klimatycznych, coraz więcej mówimy na temat dbania o wodę.  Podczas ubiegłej edycji pokazaliście jak ważny i piękny może być to motyw w fotografii. Razem z Hydropolis i jurorami nie możemy doczekać się tegorocznych prac – mówi Agnieszka Franus red. naczelna National Geographic Polska i National Geographic Traveler.

Z roku na rok używamy coraz więcej wody. Dlatego promowanie ekologicznego i zdrowego stylu życia to w naszych czasach niezwykle ważne zadanie. Zależy nam, by uczestnicy konkursu przez swoje prace fotograficzne pokazali, jak korzystać z wody w sposób rozsądny, oszczędny w trosce o przyszłe pokolenia, ale także, by zaprezentowali, jak ważna jest woda w naszym codziennym życiu – mówi Marcin Garcarz, wiceprezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu.

 

Oprócz kategorii specjalnej Hydropolis pozostałe kategorie konkursowe to: krajobraz, ludzie, zwierzęta, fotoreportaż. Zdjęcia, można zgłaszać za pośrednictwem strony www.wkf.national-geographic.pl. Należy wejść w zakładkę „zgłoszenia”, wybrać kategorię i załadować wybrane zdjęcia.

 

W jury tegorocznego konkursu zasiadają Agnieszka Franus, Wiola Samborska, Paweł Młodkowski, Marek Arcimowicz, Iwona El Tanbouli.

Nagrodami, oprócz publikacji zdjęć na łamach National Geographic Polska i wspólnej wystawy w  Hydropolis, są:

Grand Prix Konkursu:

  • Nagroda pieniężna 3 000 zł

Pierwsze miejsce w każdej z czterech kategorii tematycznych oraz w trzech kategoriach specjalnych Hydropolis:

  • Nagroda pieniężna 1 500 zł

 

Fotografie można nadsyłać we wszystkich kategoriach do 11 października 2020 roku.

Współorganizatorem tegorocznej edycji konkursu jest Hydropolis – Centrum Wiedzy o Wodzie.

Więcej szczegółów oraz regulamin konkursu: http://www.national-geographic.pl/wkf/