Centrum wiedzy o wodzie na ekranie

#HYDROwDOMU, czyli Hydropolis online

Z Hydropolis nie ma nudy. Bardzo nam zależy na zdrowiu mieszkanek i mieszkańców Wrocławia, naszych gości, na tym, żeby zostali w domu, chcemy im pomagać przetrwać ten trudny czas, dlatego, korzystając  z naszych doświadczeń z działalności edukacyjnej, opracowaliśmy projekt #HYDROwDOMU. Hydropolis nie działa stacjonarnie, ale na co dzień intensywnie pracuje i zmieniło się w Centrum wiedzy o wodzie online. Spędziliśmy nad przygotowaniem tego projektu już ponad 1000 godzin,  a pracuje nad tym stale 20 osób. Codziennie na naszym profilu facebookowym @hydropoliswroclaw publikujemy treści wprowadzające w tematykę wody i wszystko, co jest z nią związane. Pracownicy na miejscu lub z domów,  przygotowują i realizują kilka dużych zagadnień, podzielonych na strefy tematyczne:

#HydroNaPrzykład, gdzie podpowiadamy jak samodzielnie przygotować np. środki czystości, żele antybakteryjne.

 

#HYDROdoświadczenia, bo wiemy że najlepszą formą nauki jest zabawa, dlatego prezentujemy doświadczenia, które objaśniają prawa fizyki i chemii, przygotowane tak, żeby móc je wykonać w warunkach domowych. Zarówno video, jak i grafiki.

Video:

Grafiki:

 

#HYDROwiedza, gdzie dzielimy się wiadomościami dotyczącymi otaczającej nas rzeczywistości oraz przypominamy o postawach proekologicznych i ważnych dla naszego zdrowia, takich jak chociażby mycie rąk:

 

#HYDROciekawostki – wirtualne spotkania z naszymi maskotkami – ośmiornicą i rekinem oraz szalonym naukowcem, w których sprzedajemy ciekawostki o wodzie i naszym Hydropolis.

 

#HYDROzwiedzanie – raz w tygodniu publikujemy wirtualny spacer w jednej z wybranych stref.

Rozpoczęliśmy współpracę z Departamentem Edukacji, tak by cały ten projekt mógł służyć wrocławskim szkołom.

 

#HYDROjoga – w każdą sobotę pokazujemy w jaki sposób dbać o fizyczną formę i zachęcamy do wspólnego ćwiczenia jogi.

 

Pamiętajcie, dbajcie o siebie i bliskich. Woda w kranach we Wrocławiu jest bezpieczna. #ZostańcieWDomu z #HYDROwDOMU