Centrum wiedzy o wodzie na ekranie

#HYDROwDOMU, czyli Hydropolis online

Z Hydropolis nie ma nudy! Nie możemy działać stacjonarnie dlatego korzystając z naszych doświadczeń z działalności edukacyjnej, opracowaliśmy projekt #HYDROwDOMU. Pracuje nad nim 20 osób i poświęciliśmy mu już ponad 1500 godzin. Skoro nie możecie przyjść do nas, my przyjedziemy do Was! Na naszym profilu facebookowym @hydropoliswroclaw publikujemy treści wprowadzające w tematykę wody, a pracownicy na miejscu lub z domów, przygotowują i realizują zagadnienia podzielone tematycznie:

#HydroNaPrzykład, gdzie podpowiadamy jak samodzielnie przygotować np. środki czystości, żele antybakteryjne.

 

#HYDROdoświadczenia, bo wiemy że najlepszą formą nauki jest zabawa, dlatego prezentujemy doświadczenia, które objaśniają prawa fizyki i chemii, przygotowane tak, żeby móc je wykonać w warunkach domowych.

Video:

Grafiki:

 

#HYDROwiedza, gdzie dzielimy się wiadomościami dotyczącymi otaczającej nas rzeczywistości oraz przypominamy o postawach proekologicznych i ważnych dla naszego zdrowia, takich jak chociażby mycie rąk:

 

#HYDROciekawostki – wirtualne spotkania z naszymi maskotkami – ośmiornicą i rekinem oraz szalonym naukowcem, w których ukazujemy ciekawostki o wodzie i naszym Hydropolis.

 

#HYDROzwiedzanie – raz w tygodniu publikujemy wirtualny spacer w jednej z wybranych stref.

Rozpoczęliśmy współpracę z Departamentem Edukacji, tak by cały ten projekt mógł służyć wrocławskim szkołom.

 

#HYDROjoga – w każdą sobotę pokazujemy w jaki sposób dbać o fizyczną formę i zachęcamy do wspólnego ćwiczenia jogi.

Bardzo nam zależy na zdrowiu mieszkanek i mieszkańców Wrocławia, naszych gości, na tym, żeby zostali w domu, chcemy im pomagać przetrwać ten trudny czas, dlatego tym bardziej zachęcamy do odkrycia projektu #HYDROwDOMU.

Pamiętajcie, dbajcie o siebie i bliskich oraz nie zapominajcie o odpowiednim nawodnieniu naszą pyszną, wrocławską kranówką!

#ZostańcieWDomu z #HYDROwDOMU