Wszystkie strony rzeki – czytanie w języku polskim i ukraińskim oraz warsztaty rodzinne

Wrocławski Instytut Kultury i Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis zapraszają na rodzinną rozgrzewkę przed 11. edycją Europejskiej Nocy Literatury!

W sobotę, 20 sierpnia, wspólnie zajrzymy do świata wody i literatury. Co mamy w planie?

Najpierw literatura z wodą w tle. O 10:00 rozpocznie się czytanie fragmentów książki „Droga nie ma końca: antologia wierszowanej bajki polskiej” w języku polskim i ukraińskim. Czytać będzie Mark Oderii. Na czytanie nie obowiązują zapisy – wystarczy kupić bilet wstępu do Hydropolis zapowiada….

Później przejdziemy do pracy twórczej. Razem z Zuzą Wollny stworzymy wyjątkową, artystyczną książkę o rzece. Opowiemy w ten sposób historię rzeki od jej źródła aż do ujścia. Każdy rodzinny zespół (dziecko + opiekun) stanie przed plastycznym wyzwaniem przedstawienia na swojej stronie wybranego rzecznego tematu.

Nad wspólnym dziełem pracować będziemy w dwóch grupach:

· 11:15 – 12:45 | dzieci w wieku 4-7 lat wraz z opiekunami

· 13:15 – 14:45 dzieci w wieku 6-10 lat wraz z opiekunami

Grupa młodsza zajmie się tematami związanymi z naturalnym biegiem rzeki, a także rzeczną fauną i florą. Grupa starsza doda od siebie elementy takie jak mosty, tamy, elektrownie wodne czy sporty wodne.

Wszystkie karty ze sobą połączymy, a efekt końcowy, czyli przestrzenną książkę o rzece, zaprezentujemy osobom odwiedzającym Hydropolis.

Na warsztaty obowiązują zapisy: bilety.hydropolis.pl (start zapisów 5.08). Warsztaty są bezpłatne.

Czytanie oraz warsztaty stanowią wydarzenie towarzyszące Europejskiej Nocy Literatury i mogą być realizowane dzięki partnerstwu Wrocławskiego Instytutu Kultury i CEE Hydropolis.

Zuza Wollny —rocznik ’89, ilustratorka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Kuratorka projektu Dobry Widok, autorka aranżacji witryn sklepowych. Autorka projektów społecznych i edukacyjnych: Kuchnia, Tropiciele Tajemnic, Tęcza.

Mark Oderii – urodził się w Krzywym Rogu w Ukrainie, a od 2017 roku mieszka we Wrocławiu. Kiedyś myślał, że jego powołaniem jest służba w ukraińskiej policji, jednak życie zweryfikowało te plany. Dzisiaj, dzięki twórczemu impulsowi, kroczy ścieżką filmową i teatralną jako rozwijający się aktor. Sam siebie określa jako „łowcę doświadczeń, który próbuje życia w jego rozmaitych formach”. Prócz teatru uwielbia też sport, aktywny wypoczynek i gotowanie.