O Hydropolis

Centrum wiedzy o wodzie

Hydropolis to miejsce, w którym różnorodne technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą jednemu celowi: ukazaniu wody z różnych, fascynujących perspektyw.
1000000
tyle osób odwiedziło już naszą wystawę
9
z tylu stref składa się wystawa
6
tyle filmów zobaczysz w salach kinowych
13
liczba nagród i wyróżnień dla Hydropolis

Historia

Hydropolis zostało otwarte w grudniu 2015 roku. To jedyny taki obiekt w Polsce i jeden z nielicznych na świecie – wystawa znajduje się w zabytkowym, XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej o powierzchni 4000 m².

 

Zbiornik pełnił swą pierwotną funkcję do 2011 roku, kiedy to został wyłączony z użytku. Po przeprowadzeniu niezbędnych remontów i rewitalizacji, budowlę przekształcono w Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis. Obiekt znajduje się na liście zabytków.

Głód wiedzy

Jeśli odkryłeś na wystawie coś szczególnie interesującego, w każdej chwili możesz zgłębić swoją wiedzę na ten temat. Na terenie wystawy czeka na Ciebie:

Hydropedia

To zbiór powstałych na potrzeby Hydropolis artykułów popularnonaukowych, które prezentujemy na dotykowych monitorach. Zilustrowane fotografiami i filmami teksty specjalistów i pasjonatów tłumaczą, i rozszerzają tematykę podejmowaną na wystawie.