Co warto zobaczyć we Wrocławiu

Wrocław – co warto tu zobaczyć i zwiedzić…

Wrocław zasługuje na uwagę turystów, ponieważ oferuje szereg ciekawych atrakcji. Znajdują się tutaj interesujące muzea, malownicze parki, zabytkowe budynki, unikalna architektura oraz zachęcające do odwiedzin miejsca rozrywki. Stolica Dolnego Śląska proponuje więc wszystko to, czego oczekiwać można od atrakcyjnego turystycznie miasta. Zdecydowanie warto uwzględnić je w swoim planie podróży po Polsce.

Punkty, które warto zobaczyć we Wrocławiu to przede wszystkim: Ogród Zoologiczny, Rynek Główny, Stare Miasto, Ogród Japoński, punkt widokowy Sky Tower, Panorama Racławicka, Kościół Św Elżbiety, Fontanna Multimedialna i wiele innych ciekawych obiektów. Ponadto Wrocław obfituje również w wielkopowierzchniowe zabytkowe parki, które są wizytówką tego miasta – m.in. Park Szczytnicki, Park Leśnicki, Park Południowy, Park Zachodni. Zieleń miejskich parków doskonale współgra z przepiękną architekturą budynków uniwersyteckich, których w centrum miasta jest sporo.

Co jeszcze można zobaczyć we Wrocławiu?

Poza tymi znakomitymi miejscami, na szczególną uwagę pośród atrakcji we Wrocławiu zasługuje Hydropolis, czyli niepowtarzalne, nowoczesne muzeum dla osób w każdym wieku, którego tematyka skupia się na żywiole wody. Wyjątkowa przestrzeń od początku zachwyca turystów, o czym świadczą liczne pozytywne recenzje.

Hydropolis powstało w 2015 roku i od tego czasu jest to jedno z najpopularniejszych wrocławskich muzeów. Nie bez przyczyny. Ten niezwykły obiekt znajduje się w podziemiach należących do MPWiK. Przestronne, zaciemnione korytarze z nowoczesnym niebieskim oświetleniem sprawiają, że odwiedzający czują się jak w futurystycznej, magicznej krainie, czy też ‒ jak często nazywa się to muzeum ‒ w wodnym mieście. Dziesięć stałych wystaw w tym obiekcie koncentruje się wyłącznie na tematyce związanej z wodą. Można się tutaj dowiedzieć czegoś na temat roli przepływu wody w mieście, jak duże znaczenie ma woda w organizmie człowieka, w jaki sposób była ona przedstawiana w dziełach sztuki i w religii na przestrzeni wieków itd. Odwiedzający mają też szansę zapoznać się z niezwykłymi wynalazkami związanymi z inżynierią wodną, m.in. ze statkami, kołami wodnymi, zegarami, kapsułami do nurkowania i wieloma innymi ciekawymi eksponatami.

Hydropolis to ponad cztery tysiące metrów kwadratowych przestrzeni wystawienniczej, która została podzielona na dziesięć bloków tematycznych, z czego każdy z nich koncentruje się na innym aspekcie. Nazwy poszczególnych bloków sugerują czego można się spodziewać w środku, np. Historia Inżynierii Wodnej, Człowiek i Woda, Stany Wody. Goście muzeum są zapoznawani z interesującymi ciekawostkami, na przykład na temat tajemniczych stworów z najgłębiej skrywanych morskich zakamarków. Muzeum jest więc na pewno czymś, co warto zobaczyć przebywając we Wrocławiu, szczególnie jeśli podróżujemy z dziećmi. W Hydropolis przygotowano dla najmłodszych specjalne strefy edukacyjne, w których na pewno nie będą się nudzić. Wizyta w obiekcie to połączenie rozrywki z nauką.