Ciekawe miejsca we Wrocławiu

Ciekawe miejsca we Wrocławiu

Wrocław to niezwykle popularne miasto na turystycznej mapie Polski, gdyż znajduje się tu wiele interesujących atrakcji, które każdego roku przyciągają do siebie prawdziwe tłumy turystów. Do najbardziej ciekawych miejsc we Wrocławiu należą na przykład: Panorama Racławicka, Rynek, Sky Tower czy Ogród Zoologiczny (jeden z największych w Polsce) z wyjątkowym Afrykarium. W 2015 roku zupełnie nowy obiekt zaczął być wymieniany wśród najlepszych atrakcji turystycznych Wrocławia. Mowa o Hydropolis, czyli innowacyjnym muzeum z wystawami poświęconymi żywiołowi wody. To niezwykle ciekawe miejsce, które stanowi wyśmienitą rozrywkę dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wizyta w tym muzeum to zabawa połączona z edukacją.

Hydropolis, czyli nowoczesną, stałą ekspozycję miejską, ulokowano w podziemnej części należącej do wrocławskiego MPWiK. Przestrzeń wystawiennicza zajmuje ponad 4 tysiące metrów kwadratowych i została podzielona na 10 części tematycznych. W poszczególnych częściach można dowiedzieć się: w jaki sposób woda wpływa na ludzkie ciało, jakie sekrety skrywają morskie głębiny, dlaczego woda kształtuje życie miejskie oraz w jaki sposób ten żywioł był przedstawiany w dziełach sztuki na przestrzeni wieków.

Wizyta w Hydropolis

Wizyta w Hydropolis stanowi niepowtarzalne przeżycie, nie tylko ze względu na walory edukacyjne, ale również dlatego, że muzeum jest niezwykle nowoczesne – przestronne korytarze oświetlone niebieskim światłem dają niesamowity efekt, a odwiedzający mogą się poczuć jak w zupełnie innym świecie. Wizyta w tym miejscu szczególnie polecana jest rodzinom z dziećmi. Na pewno warto więc wpisać Hydropolis na listę ciekawych miejsc do zwiedzenia we Wrocławiu.

Z pewnością opłaca się również samodzielnie poszukiwać interesujących obiektów turystycznych, gdyż można w ten sposób odkryć miejsca, które już na zawsze pozostaną w pamięci. Hydropolis jest jedną z ciekawszych propozycji, choć nie jedyną. Stolica Dolnego Śląska obfituje w różnorodne atrakcje, na które warto zwrócić uwagę, jeśli planujemy podróż po polskich miastach.