Mobilny przewodnik

Oficjalna aplikacja Hydropolis

W Google Play i App Store jest już dostępna nasza darmowa aplikacja, dzięki której zwiedzanie naszego Centrum stanie się ciekawsze i łatwiejsze.

Głównym zadaniem nowego oprogramowania jest wzbogacenie treści prezentowanych na wystawie przez kierowane do użytkownika wskazówki głosowe. Pobraną aplikację można aktywować na terenie ekspozycji na dwa sposoby: ręcznie za pomocą jednego z markerów, lub automatycznie dzięki technologii Bluetooth. Pliki głosowe zapisywane są w pamięci urządzenia, dzięki czemu można odtwarzać je w trybie offline. Dzięki zastosowaniu tzw. „beaconów” – małych nadajników sygnału radiowego, samo zbliżenie się do jednego z eksponatów uruchamia odtworzenie materiału przypisanego do danej atrakcji. W łatwy sposób będzie można również zsynchronizować odsłuchiwany dźwięk z kadrem napotkanym w jednej z salek kinowych. Najnowsza wersja oprogramowania obsługuje trzy języki: polski, angielski i niemiecki.

Ze względu na dbałość o komfort wszystkich gości, uruchomienie usługi przewodnictwa głosowego wymaga użycia słuchawek.

Najmłodszym polecamy moduł Rozszerzonej Rzeczywistości, dzięki któremu możliwe będzie poznanie trójwymiarowych wyobrażeń naszych popularnych maskotek – Ośmiornicy i Rekina. Na terenie wystawy umieszczono specjalnie oznakowane punkty, które dzięki pobranej aplikacji zamienią się w miejsca zabawnych spotkań.

Przydatną funkcjonalnością będzie z pewnością możliwość wyświetlenia pozycji zwiedzającego na mapie obiektu. Dzięki rozwiązaniu każdy bezproblemowo odnajdzie toaletę, kawiarnię lub wskazaną część ekspozycji.