Piknik naukowy w Hydropolis

Już w najbliższy weekend (24-25 czerwca) organizujemy jedyny w swoim rodzaju piknik naukowy, podczas którego odbędzie się wiele dodatkowych atrakcji w cenie standardowego biletu – wśród nich warsztaty z budowania rakiet, walki robotów sumo i eksperymenty z suchym lodem! Ze względu na duże zainteresowanie naszą wystawą, sugerujemy zakup biletów online, poprzez zakładkę „bilety”.

– Koniec roku szkolnego i początek wakacji stanowią idealną okazję do świętowania! Nasz piknik naukowy łączy naukę z zabawą, zapraszamy każdego chętnego – zapowiada Rafał Zagrobelny, menedżer Hydropolis.

Walki robotów sumo i łazik marsjański

Poza stałą wystawą poświęconą wodzie, w cenie standardowego biletu oferujemy wiele nowych atrakcji: warsztaty z budowania rakiet, eksperymenty z wykorzystaniem suchego lodu oraz odczynników chemicznych, pokazy z użyciem mikroskopu, specjalne stanowisko wykopaliskowe przed Hydropolis, walki robotów sumo oraz… zabawę łazikiem marsjańskim z klocków lego.
– Wiele spośród przygotowanych przez nas atrakcji kręci się wokół „substancji życia”, jednak tym razem wybiegamy poza wodne eksperymenty i w każdym obudzimy ciekawość prawdziwego naukowca – zapewnia Aleksander Łoś z Hydropolis.

Atrakcje dla całej rodziny

Podczas ostatniego weekendu czerwca w Hydropolis nie zabraknie atrakcji dla rodziców i ich pociech. – Dzieciaki dostaną szansę na zabranie do domów wyjątkowej pamiątki z naszego centrum w postaci własnoręcznie malowanej bawełnianej torby oraz recyklingowego żółwia lub ośmiornicy. To będą świetne warsztaty dla całych rodzin – zapewnia Rafał Zagrobelny. Dodatkowo, naszym Gościom towarzyszyć będą hydropolisowe maskotki – sympatyczny Rekin i charyzmatyczna Ośmiornica, które chętnie pozują do zdjęć ze zwiedzającymi oraz częstują ich słodkościami.

Wystawa poświęcona statkom podwodnym

W tym czasie zachęcamy też do obejrzenia dostępnej w Hydropolis wystawy czasowej pt. „K.H. Klingert i okręty podwodne XVII i XVIII wieku”. – To prawdziwa podróż w czasie. Prezentujemy opisy i ilustracje pionierskich projektów okrętów podwodnych wykonane przez najznakomitszych wynalazców z tamtych czasów – opowiada Aleksander Łoś. Ważnym elementem wystawy jest model statku wykonany przez wrocławianina Karla Heinricha Klingerta w 1795 roku. Wystawa dostępna jest w strefie wystaw czasowych do 5 lipca.