Zobacz wszystkie

Zapraszamy na wakacyjne warsztaty rodzinne

Warsztaty rodzinne w Hydropolis. Trwają zapisy

Czym jest suchy lód i jak można go wykorzystać do tworzenia baniek mydlanych? W jaki sposób zrobić kryształy z soli kuchennej? Hydropolis zaprasza w sierpniowe weekendy na specjalne rodzinne warsztaty.

Zajęcia dedykowane rodzinom trwać będą ok. 60 minut a ich celem jest pobudzenie kreatywności uczestników. Do przeprowadzania zajęć wykorzystany zostanie sprzęt laboratoryjny. – Nowa oferta kierowana jest do całych rodzin. Warsztaty w Hydropolis będą okazją do wspólnego spędzenia czasu z najbliższymi oraz do nauki poprzez zabawę – zapowiada Aleksander Łoś z Hydropolis.
Kryształy dla każdego!
Jeden z warsztatów, w którym uczestniczyć będą rodziny, związany jest z własnoręcznym tworzeniem… kryształów. – Wspólnie tworzyć będziemy wyjątkowe żółte kryształy z siarki – zdradza Aleksander Łoś. To jednak nie wszystko. Każdy z uczestników weekendowych warsztatów dowie się, w jaki sposób może własnoręcznie w domu stworzyć kryształy z wykorzystaniem soli kuchennej.
Suchy lód i białe bańki
Kolejne atrakcje z nowej oferty Hydropolis związane są z suchym lodem – suchy lód jest to dwutlenek węgla o temperaturze zbliżonej do -80 stopni Celsjusza. Gdy umieścimy go w zwykłej butelce i zalejemy ciepłą wodą, możemy tworzyć bańki.
– Po zalaniu suchego lodu cieczą, wykorzystując jednocześnie przygotowaną wcześniej rurkę i mydło, możemy sprawić, że z butelki przez rurkę wydostawać się będzie dym, tworząc białe bańki mydlane – opowiadają animatorzy Hydropolis.
Ponadto, zagadnienia poruszane podczas wakacyjnych zajęć, obejmować będą podstawy nauczania w zakresie chemii, fizyki oraz techniki.
W jaki sposób kupić bilet?
Nowe warsztaty odbywać się będą w każdą sobotę i niedzielę sierpnia o godzinie 12.00 i 14.00. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja pod adresem rezerwacje@hydropolis.pl.
– Prosimy o podanie w treści wiadomości nazwiska osoby dokonującej rezerwacji, numeru telefonu do kontaktu, konkretnego terminu, w którym chcą Państwo wziąć udział oraz wiek dziecka i liczbę zgłaszanych osób – zaznacza Aleksander Łoś. Dopuszczalny jest zakup biletu na same warsztaty, bądź na warsztaty połączone ze zwiedzaniem wystawy.
Cena biletu rodzinnego (2+2) na warsztaty – przy jednoczesnym zakupie rodzinnego biletu wstępu na wystawę Hydropolis – wynosi 21 zł a indywidualnego 7 zł. Bilet rodzinny na same warsztaty dostępny jest w cenie 30 zł a pojedynczy – 10 zł. Zajęcia prowadzone będą w grupach maksymalnie 30-osobowych a sugerowany wiek dziecka uczestniczącego w warsztatach to min. 9 lat.
PODSTAWOWE INFORMACJE O RODZINNYCH WARSZTATACH W HYDROPOLIS:
Sugerowany wiek dzieci: od. 9 roku życia;
Dostępne terminy: każda sobota i niedziela sierpnia o godzinie 12.00 oraz 14.00;
Bilet indywidualny (przy zakupie biletu wstępu na wystawę): 7 zł
Bilet indywidualny (bez zwiedzania wystawy): 10 zł
Bilet rodzinny (przy zakupie biletu rodzinnego na wystawę): 21 zł
Bilet rodzinny (bez zakupu biletu wstępu na wystawę): 30 zł
E-mail do dokonania rezerwacji terminu: rezerwacje@hydropolis.pl